SÖKE TAKIMLARI 2. GRUPTA MÜCADELE EDECEK


İsmail ERAVCI

Aydın Amatör liginde maçlar Eylül ayı içinde başlıyor. Aydın Süper liginde  maçlar 16-17 Eylül tarihlerinde başlarken, Söke’nin Süper ligde takımı bulunmuyor. Sökespor’un 3 yıldır Bölgesel Amatör Ligde mücadele etmesi nedeniyle Sökeden süper lige yükselecek takım çıkmadığı için bu grupta Söke’nin takımı bulunmuyor.

Birinci amatör kümede ise maçlar 23-24 Eylülde başlayacak. 1. Amatör kümede maçlar 4 grupta oynanacak ve Söke’nin takımları 2.  Grupta mücadele edecek. Birinci grupta 10 takım, ikinci grupta 7 takım, üçüncü grupta 9 takım ve dördüncü grupta 9 olmak üzere 35 takım Aydın Süper ligine çıkmak için mücadele edecek. Söke takımlarının bulunduğu ikinci grupta Sökegücü, Söke Gençlik, Güzelçamlıspor, Bağarası Belediyespor, Yenihisarspor Davutlar Belediyespor ve Didimspor yer alıyor.

İlk haftanın maçları şöyle oluştu. Güzelcamlıspor-Söke Gençlikspor, Yenihisarspor- Bağarası Belediyespor, Sökegücüspor-Davutlar Belediyespor maçları oynanıyor. Didimspor ilk hafta bay takım olarak bekleyecek.

Sökegücüspor Kulübü Başkanı Haluk Akyaldız Aydın1.  Amatör kümede hedeflerini şampiyonluk olarak belirlediklerini belirterek “3 sezondur Söke’nin Aydın Süper liginde temsilcisi yok. Bizim hedefimiz bu sene Aydın Süper ligine çıkmak. Bunun için 6 rakibimiz var. Bu 6 rakibimizi önünde ligi bitirerek önümüzdeki yıl Aydın Süper liginde şampiyon olmak. Bizi şampiyonluğu getirecek bir takım kurmak için çalışmalarımız sürüyor. İnşallah başarılı olup Söke’yi Aydın Süper ligine taşırız.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.