Son Dakika

• No Posts Found

YARIN BÜYÜK ZAFER’İN 95. YILDÖNÜMÜ


Meryem Yavaşoğlu

Başkomutanlık ve Meydan Savaşı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıldönümü yarın tüm yurt genelinde olduğu gibi Söke’de de törenlerle kutlanacak. İlçedeki tören Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10.00’da başlayacak ve saat 11.30’da tamamlanması planlanıyor.

Yarın saat 07.30’dan itibaren tüm ilçe geneli bayraklarla süslenirken, saat 10.00’da Söke Kaymakamlığı’nda tebrik töreni yapılacak. Yarın resmi daireler, okullar, işyerleri, cadde ve sokaklar bayrak ve Atatürk Resimleri ile süslenecek ve alanlar ışıklandırılacak. Saat10.00 ile 10.20 arasında yapılacak olan tebrik töreninde Söke Kaymakamlığını kimin temsil edeceği merakla bekleniyor. Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu’nun izinde olması nedeniyle Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy Söke Kaymakamlığına vekalet ediyor. Aynı törenlerin Kuşadası’nda da yapılması nedeniyle nasıl bir uygulama yapılacağı merakla bekleniyor.

Saat 10.00’da başlayacak tebrik töreninin ardından Cumhuriyet Meydanında çelenk koyma töreni düzenlenecek. Çelenk Koyma töreninin ardından Zafer Bayramı kutlamalarına geçilecek. İlçe Kaymakamı, Söke Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından halkın Bayramı kutlanacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Söke Garnizon Komutanlığından bir asker yapacak. Ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler okunacak. Program tören geçişi ile sona erecek.

Yarın yapılacak 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları sırasında İlçe Emniyet Müdürlüğü üst düzey güvenlik önlemi alacak. Tören alanında bomba araması yapılırken, yüksek alanlara gözcü çıkartılarak emniyet sağlanacak. Bunun yanından Askeri Birliklerin kışladan tören alanına geliş ve gidişleri için güzergah boyunca yine Söke Emniyet Müdürlüğü gerekli güvenlik tedbirlerini alacak.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.