Son Dakika

• No Posts Found

25 YILLIK TELEFON HATLARI HİZMET VERMİYOR

İsmail ERAVCI

Söke’ye bağlı kırsal Mahallelerde yaklaşık 25 yıllık telefon hatlarının sık sık arıza yapması nedeniyle mahalle sakinleri iletişimde ve haberleşmede büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Başta Kaygıllı Mahallesi olmak üzere, Kisir, Güneyyaka, Güzeltepe, Çavdar, Karakaya, Demirçay gibi mahallelerde sabit telefonların sık sık arızalanması ile mahallelerde iletişim sıkıntısı yaşanıyor.

Kaygıllı Mahallesi sakinlerinden İhsan Gayaf dün gazeteniz Yeni Söke Merkezini arayıp, sabit telefonların sık sık arızalanması ile iletişim kuramadıklarını söyledi. Şu anda Kaygıllı ve diğer mahallelerde genelde yaşlıların kaldığını belirterek “Benim çocuklarımın hepsi başka illerde çalışıyor. Kardeşlerimde dışarıda. Sadece benim değil, mahallede yaşayanların hepsinin dışarıda yaşayan bir akrabası mutlaka var. Bunlarla günlük haberleşiyoruz. Ancak özellikle sabit telefonlarla haberleşme yapıyoruz. Çünkü cep telefonları mahallenin her tarafından çekmiyor. Sabit telefonlar çalışmadığı için mahallenin bazı bölgelerine giderek yakınlarımızla kesintilide olsa haberleşmeye çalışıyoruz.”dedi.

Uzun süredir mahallede sabit telefonların çalışmaması nedeniyle durumu Söke Telekom Müdürlüğü’ne Aydın Telekom Müdürlüğüne AK Parti ilçe Başkanı Fatih Gürer ile AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem ve Mustafa Savaş’ı da mahalledeki durumdan haberdar ettiğini söyleyen İhsan Gayaf “Milletvekillerimiz durumla ilgileneceklerini söylediler. Önümüz bayram. Mahalleye gelecek olan var, gelemeyecek olan var. Gelemeyecek olanlarla bayramlaşmanın en basit yolu telefonlaşmaktır. Uzaktaki eş, akraba ve dostlarımızla bayramlaşmak için mahalledeki sabit telefonların düzenli çalışmasını istiyoruz. Bize söylenen hatların eski olduğu ve eski olan bu hatların değişmesi gerektiğidir. Sık sık arıza yapıyor. Bir an önce bu durumun düzeltilmesini istiyoruz. Telefonların bayramdan önce çalışır hali getirilmesini istiyoruz.”dedi.

 

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.