Son Dakika

• No Posts Found

BAĞARASI’NA 58 KM. KANALİZASYON ŞEBEKESİ YAPILACAK

HABER MERKEZİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu “Büyükşehir Yasası” öncesinde çoğunluğu belde olan büyük mahallelerin altyapı sorunlarının çözülmesi için talimatını verdi; Talimat üzerine ASKİ ekipleri il genelinde altyapı seferberliği ilan etti. İl genelinde sorunsuz ve sürdürülebilir bir altyapı için yatırımların daha da artacağını söyleyen ASKİ yetkilileri, bu doğrultuda kuruluşundan bu yana hizmet görmemiş mahallelerin yatırıma doyacağı belirtildi.

Bu kapsamda alt yapı çalışmalarına Söke’nin mahallelerinde de başlandı. Sarıkemer Mahallesi’nden sonra sıra Bağarası’na geldi. Söke’de gerçekleşecek olan önemli projeler arasında yer alan ve tüm ön çalışmaları yapılarak sözleşme aşamasına gelen Bağarası Kanalizasyonu Projesi ile mahallenin altyapı hayali gerçek oluyor. Halkın talepleri doğrultusunda tüm prosedürler hızlıca yerine getirilerek yapımı kısa zamanda başlayacak proje kapsamında 58 kilometre kanalizasyon şebekesi yapılacak ve 13.115.000 TL’ye mal olacak.

GERMENCİK HIDIRBEYLİ 11.5 MİLYON TL YATIRIM İLE HAYALİNE KAVUŞUYOR

Germencik Hıdırbeyli Mahallesi de yapılacak çalışma ile kanalizasyona kavuşacak. Uzun yıllardır talep edilen kanalizasyon altyapısı çağrısına ASKİ cevap vererek halkın hayalini gerçekleştiriyor. Yakında yükleniciye yer teslimi yapılarak başlayacak olan çalışmalarda, proje kapsamında mahalleye 26 km kanalizasyon şebekesi yapılacak ve 11.575.000 TL’ ye mal olacak.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.