SÖKE- MİLAS ÇEVRE YOLUNA ÇÖZÜM BULUNMALI


İsmail ERAVCI

Söke Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Refik Karataş, Kurban Bayramı süresince Söke Milas Çevre yolunda çok yoğun bir trafik akışının yaşandığını belirterek, bu yoğun trafik akışı nedeniyle Sökelilerin çevre yoluna çıkamadıklarını söyledi. Kendisinin de çevre yoluna çıkamadığını söyleyen Refik Karataş, özellikle Novada kavşağı ile Muradiye kavşaklarında uzun araç kuyruklarının oluştuğunu söyledi.

Refik Karataş konuyla ilgili muhabirimize yaptığı açıklamada “Söke turizm merkezlerine giden kavşak üzerinde. Özellikle Söke Milas Bodrum Karayolu Türkiye’nin önemli karayolları arasında bulunuyor. Bayramda bölgede çok yoğun bir trafik akışı vardı. Özellikle Novada kavşağı ile Yenidoğan Kavşağı arasında çok yoğun bir trafik vardı. Novada kavşağında sürücüler uzun süre beklemek zorunda kaldılar. Söke Milas Çevre yolundaki yoğun trafik Sökelileri Söke’ye hapsetti. Bende dahil olmak üzere yoğun trafikten dolayı pek çok Sökeli bayramı evlerinde geçirmek zorunda kaldı.

Çevre yolunda trafiğin rahatlaması için mutlaka alt ve üst geçitlerin yapılması gerekiyor. Çevre yolunun rahatlaması için öncelikle sanayi girişine kavşağın yapılması gerekli. Eğer kavşak yapılırsa Söke merkeze dönecek araçlar sanayi kavşağından döneceği için çevre yolunda rahatlama meydana gelecek. Söke Milas Çevre yolunun mutlaka yeniden düzenlenmesi gerekiyor.”dedi.

Karataş, tüm uyarılara rağmen bayram süresince meydana gelen kazalarda 122 kişinin hayatını kaybettiğini, milyarlarca lira tutarında maddi hasarın meydana geldiğini belirterek, sürücülerin dikkatli olmalarını istedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.