Son Dakika

• No Posts Found

HANAYLI: GÜNDE ORTALAMA 15 TRAFİK CEZASI GELİYOR


İsmail ERAVCI

Söke Konak Mahalle Muhtarı Galip Hanaylı, son zamanlarda postacıların en fazla getirdikleri tebligatın trafik cezaları olduğunu belirterek, günlük ortalama 15 trafik cezası tebligatının postacılar tarafından kendisine ulaştırıldığını söyledi. Söke Merkezde 8 mahallenin bulunduğunu söyleyen her gün 100’ün üzerinde tebligatın muhtarlara geldiğini söyledi.

Galip Hanaylı konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Son zamanlarda postacıların bize bıraktıkları tebligatlara baktığımızda en fazla tebligatın trafik cezaları olduğunu görüyoruz. Postacılar tebligatların bir kısmını adreslerinde buldukları vatandaşlara bırakıyor, vatandaşa adresinde bulamıyorsa getirip bize bırakıyorlar. Bana günlük ortalama 15 trafik cezası tebligatı bırakılıyor. En küçük trafik cezası 79 TL’den başlıyor ve bu ceza katlanarak devam ediyor. Son günlerde oldukça fazla trafik cezası gelmeye başladı. Hız sınırından tutunda kırmızı ışıkta geçme, hatalı sollama, uygunsuz park cezası gibi pek çok ceza geliyor. İnsanlar trafik cezalarını eline alınca üzülüyor. Durduk yere sürücüler para ödemek istemiyorlar.

Ben sürücülere trafik kurallarını uymaları konusunda uyarıyorum. Şu anda elimde kolilerce trafik cezası bildirimi muhtarlıkta birikmiş durumda. Süresi dolanlara imha ediyoruz. Zamanında ödeme yapıldığında indirim yapılıyor. Zamanında ödeme yapılmadığı takdirde ceza katlanıyor. Artık trafik cezası tebligatlarından dolayı nefes alamaz duruma geldik. Sadece bana değil diğer muhtar arkadaşlarımı da cezalar geliyor. ”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.