Son Dakika

• No Posts Found

AYBA YARDIMLARA DEVAM EDİYOR


HABER MERKEZİ

Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli, AYBA tarafından yapılan yardımların kaldırılacağı şeklinde kendilerine bazı duyumların geldiğini belirterek, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, yardımların bırakın kaldırılmasını artarak devam edeceğini söyledi. Sökenin kırsal bölgesinde bulunan mahallelerinde böyle bir söylentinin ortaya çıktığını belirten Akkentli, konuda halkın bilgilendirildiğini söyledi.

AYBA’nın merkez telefonlarına gelen ihbarlar neticesinde kırsal mahallelere giderek bilgilendirmede bulunduklarını söyleyen Aydın Büyükşehir Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli “Ayba Söke ve Ayba Merkez hatlarımıza gelen “acaba almış olduğumuz yardımlarımız iptal mi ediliyor” sorularının nereden kaynaklandığını öğrenmek için şikayet konusu mahallelerimize geldik. Muhtarlarımız ile konuştuk. Duyduk ki birkaç işgüzar vatandaşlarımızı ziyaret ederek Aydın Büyükşehir Belediyesi AYBA ekipleri tarafından kendilerine ulaşan yardımların bundan sonraki süreçte kesintiye uğrayacak ve bazı siyasi kriterler gözetilecek denmiş. Halkımızın telaşlanmasına gerek yoktur bu söylemleri yapan kişilere itibar etmesinler. Konu tarafımızdan anlaşılmıştır. İşgüzar beceriksiz şahıslar kendi basiretsizliklerinin hesabını fakir fukaraya kesmeye kalktıkları anlaşılmıştır. ”dedi.

ÇERÇİOĞLU FAKİR

FUKARANIN YANINDADIR.

Akkentli açıklamasında “Aydın Büyükşehir Belediyesinin AYBA hizmetleri Sayın başkanımız tarafından  bizzat takip ediliyor. Fakirin yardımının kesilmesi kimsenin haddi değildir. Her zaman fakir fukaranın yanında olan Topuklu Efe bundan sonra da olmaya devam edecektir. Aydın Büyükşehir Belediyesinin hizmetleri şahısların kişisel ego ve tatmin durumları ile değil bizzat sosyal elemanlarımızın tespit ettiği yardıma muhtaç kişiler üzerinden yürütülmektedir.” şeklinde konuştu.

FAKİR FUKARAYA YARDIMIN  DİNİ PARTİSİ DİLİ OLMAZ

Mahalle Muhtarları ile yapmış oldukları görüşmelerde, özellikle  yardımların artık siyasi parti gözeterek yapılacağının bilgisinin yayıldığını öğrendiklerini söyleyen Fatih Akkentli “Böyle saçma bir mantık olamaz. Yardımın partisi olmaz. Dini olmaz. Dili olmaz. Topuklu Efe Özlem Çerçioğlu garip güreba anasıdır. Kimin yardıma ihtiyacı varsa ona koşar. Bu söylemler kişilerin aptallığından iş bilmezliğinden karaktersizliğinden başka bir şey değildir” dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.