ÇAVDARLILAR GÜN SAYIYOR

İsmail ERAVCI 
Çavdar Mahallesi sakinleri 15 yıldır Çavdar ile Mersinbelen arasındaki yolun açılması için girişimlerde bulunuyor, yolun bir an önce açılması konusunda mücadele ediyorlardı. Yolun açılması için hiçbir engelin kalmadığını söyleyen Çavdar Mahalle Muhtarı Yalçın Pak, Büyükşehir iş makinalarını Çavdar’a beklediklerini söyledi.

Son 15-20 yıllık zaman diliminde göreve gelen muhtarlarında isteklerinin başında Çavdar Mersinbelen Yolunun açılması olduğunu söyleyen Yalçın Pak “Yolun açılması Çavdar için çok önemli. Çünkü bu yol hem üretim yolu hem de başta Koçarlı, Aydın, Karpuzlu ve Çine gibi ilçelere ulaşımı oldukça kısaltıyor. 15 km. lik bir kısalma meydana geliyor. 25 km. lik yolda 15 km.lik kısalma çok önemli. Ben muhtarlık görevine başladığım 2014 yılından itibaren Çavdar Mersinbelen arasındaki bağlantı yolunun açılması için sürekli girişimlerde bulundum. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun muhtarlarla yaptığı toplantılarda Çavdar olarak sürekli bu yolun açılmasını istediğimizi söyledim. 2016 yılında yolun açılması için iş makineleri Çavdar’a geldi, çalışmalarda başlamıştı. Ancak Orman Bölge Müdürlüğü’nden izin alınmadığı gerekçesiyle yol durduruldu. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Orman Bölge Müdürlüğü’nden izinlerin alınması konusunda çalışmalarda bulunduk. Nihayet izinler alındı. Büyükşehir Belediyesi teknik ekipleri geçtiğimiz günlerde sahada çalışma yaparak yolun güzergahını belirledi. Yani yolun planını çıkardı. Ardından Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri gelerek yolun geçeceği yerlerdeki kesilecek çam ağaçlarını belirledi ve damga vurdu. Şu anda yolun açılmaması için hiçbir engel kalmadı. Büyükşehir iş makinelerinin sahaya gelmesini bekliyoruz. Artık yolun açılmasında bürokratik işlemler tamamlandı. Bundan sonra iş makinelerinin gelip yolu açma çalışmalarına başlamasını bekliyoruz. ”dedi.

Muhtar Yalçın Pak açıklamasını söyle sürdürdü “Çavdar hem ilçeye hem de Aydın’a en uzak mahalle. Aydın’a 100 km. uzaklığında bir mahalle. Bu durum Bağarası üzerinden gitsek de, Akmescit-Mersinbelen –Koçarlı üzerinden gitsek de değişmiyor. Yol açılınca yaklaşık 20 km.lik bir kısalma meydana gelecek. Bu yol kullanılmaya başlanacak. Büyükşehir ile birlikte Aydın’ın önemi daha da arttı. Ulaşımımız daha da kısalıyor. Yolun açılacak olmasından son derece memnunuz. Bizim 15-20 yıllık hayalimizi Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu gerçeğe dönüştürüyor. Şimdiden Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na mahallem adına teşekkür ediyorum. Yolun açılması mahalleler arasında bağlantıyı da kısaltmış olacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.