GÜNEY EGE TURİZM YOLUNDA İHALE SÜRECİ TAMAMLANDI


İsmail ERAVCI

Uzun süredir Söke’nin gündemindeki konulardan biri olan ve ilk etabı Atilla Koç’un Turizm ve Tanıtma Bakanı olduğu dönemde yapılan Söke Bağarası Koçarlı Yenipazar’ı da kapsayan Güney Ege Turizm yolunda Söke Menderes Köprüsü’nden başlamak üzere Bağarası ve Koçarlı’ya kadar olan kısmın ihalesinin sonuçlandığı bilgisi verildi.

Konuyla ilgili gazeteniz Yeni Söke’ye bilgi veren AK Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer “Karayolları Bölge Müdürlüğünü bugün (dün) ziyaret ettik. Karayolları Bölge Müdürümüz bizim büyük bir sabırsızlıkla beklediğimiz Güney Ege Turizm Yolu ile ilgili bilgiler verdi. Bilindiği gibi milletvekilimiz Mustafa Savaş hem Söke Bağarası Koçarlı yolunun hem de Söke Milas Çevre Yolu’nun ihaleye çıktığını söylemişti. Nihayet ihalenin sonuçlandığını Karayolları Bölge Müdürümüz bize söyledi. Sadece Söke Bağarası Koçarlı yolunun değil, Söke Milas Çevre Yolu’nun ihalesinin de sonuçlandığı bilgisini aldık. Taraflar arasında imzalar önümüzdeki hafta içinde atılacak. Sözleşmenin imzalanmasından sonra yer teslimi yapılacak ve resmen işe başlanmış olacak. Söke için bu iki yol gerçekten önemli. Bilindiği gibi Söke Bağarası Karayolu Menderes Köprüsünden sonraki bölümü çok virajlı ve dar. Bunun yanında Bağarası ile Koçarlı arasındaki yolda çok dar ve virajlı. Söke-Bağarası-Koçarlı Turizm ring yolunun hizmete girmesiyle yolun kalitesinde büyük bir iyileştirme ortaya çıkacak. Söke için önemli projelerinden biri bu yol. Büyük bir yatırım. Vatandaşlar sıkıntısız bir ulaşım sağlayacak.

Bunun yanında özellikle sanayi sitesinde esnafları Garnizon Komutanlığı önünde kavşak istiyordu. Bunun ihaleside sonuçlandı. Önümüzdeki hafta sözleşme imzalanacak ve yer teslimi yapılacak. Çalışmalar başlayacak. Ancak ilçe Belediyesi ve büyükşehir belediyesi çevre yolu üzerinde yan yolları açmazsa yapılacak olan kavşakta hiçbir işe yaramaz. Sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yan yollar konusunda bize getirdikleri taleplerin yarısını yerel yönetime götürmeleri durumunda sorun kalıcı çözülecektir.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.