Son Dakika

• No Posts Found

POLİSİN DİKKATİ EMEKLİNİN 75 BİN TL.SİNİ KURTARDI


İsmail ERAVCI 

Telefon dolandırıcılarının birinci hedefi özellikle gelir düzeyi biraz daha iyi olan emekliler olmaya başladı. Telefonda emeklileri elde ettikleri bazı bilgilerle dolandıran telefon dolandırıcıları tüm birikimlerine göz dikiyorlar. Geçtiğimiz günlerde emekli bir çiftin 18 bin TL.sini dolandıran vatandaşlar, dünde yine bir emeklinin 75 bin TL.sini dolandırmak üzereyken polisin dikkati sayesinde önlendi.

Dün Yenikent Mahallesi’nde oturan bir emekliyi ağlarına düşüren telefon dolandırıcıları, emellerine ulaşamadılar. Yenikent Mahallesinde oturan emekli vatandaş, telefon dolandırıcılarına inandı ve Söke merkeze gelerek bir bankada oğluyla ortak hesabındaki 75 bin TL.lik birikiminin tamamını çekti. Bankadaki hesabını da kapattı ve bankadan çektiği 75 bin TL. ile Atatürk Parkına giderek dolandırıcılarla buluşmayı beklemeye başladı. Bu sırada bir taraftan da telefonla dolandırıcılarla konuşan emekli, parkın içinde sürekli dolaşması o bölgede devriye gezen polislerin dikkatini çekti.

Polisler emeklinin yanına giderek telefondaki kişilerin dolandırıcı olduğunu belirtmelerine rağmen, emeklinin üniversite mezunu olduğunu belirterek, dolandırıldığını inanmadığını söylediği öğrenildi. Polislerin güç bela ikna ettikleri emeklinin bankadan çektiği parayı tekrar bankaya yatırmaya ikna ettikleri ve vatandaşın parayı geri yatırdığı öğrenildi. Böylece polisin dikkati sayesinde emeklinin 75 bin TL.lik birikimi kurtarıldı.

Konuyla ilgili vatandaşları uyaran polisler “Son zamanlarda telefon dolandırıcılığı iyice arttı. Bize çok sayıda bu konuda ihbarlar geliyor. Genelde vatandaşlar bankalardaki birikimlerini çekiyor. Bugünkü (dünkü) olayda da emekli vatandaş bankaya geliyor, elinde sürekli telefonla görüşüyor. Hesabındaki tüm parayı çekiyor. Hesabını kapatıyor. Emekli 75 bin lira gibi yüklü miktarı bankadan çekiyor. Banka müdürü ve personel bundan şüphelenmiyor. Bu yanlış. Vatandaşın içinde bulunduğu psikoloji nedeniyle banka çalışanları dikkatli olmalarında fayda var. Bizi aramaları yeterli.”   dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.