ZEKİ ARAS TOPRAĞA VERİLDİ


İsmail ERAVCI 

23/07/1986 yılından bu yana Söke İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğü görevini sürdüren 57 yaşındaki evli iki çocuk babası Zeki Aras dün toprağa verildi. 2015 yılı Nisan ayında beyninde tümör rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olan Zeki Aras o tarihten beri tedavi görüyordu. Zeki Aras ikinci önce 31 yıl görev yaptığı Söke Adliyesi önünde tören düzenlenirken daha sonra Söke Kocacami’de kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi.

Zeki Aras önceki gün sabah saat 07.00 sıralarında Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesinde vefat etti. Zeki Aras için dün saat 11.30’da Söke Adliye binası önünde bir tören düzenlendi. Söke Adliye binası önündeki törene Söke Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, hakimler, savcılar, çalışma arkadaşları ve tanıdıkları katıldı. Burada törende Zeki Aras’ın özgeçmişi okundu. Ardından dua edildi. Söke Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı burada yaptığı konuşmada “Zeki Aras arkadaşımız tam 31 yıl Söke Adliyesinde görev yaptı. Her zaman güler yüzlü ve cana yakın kişiliğe sahip birisiydi. Aramızdan ayrıldı. Bu güne kadar tecrübesiyle tüm arkadaşlarına yardımcı Olan biriydi. Onu yaptığı hizmetlerle anacağız. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyorum. Sevenlerinin ve dostlarının başı sağolsun.”dedi

Söke Adliye Binası önündeki törenin ardında Zeki Aras’ın cenazesi Söke Kocacamiye getirildi. Öğle namazına müteakip Kocacami’de kılınan cenaze namazına Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, bazı hakim ve savcılar, AK Parti,CHP ve MHP yöneticilerinin yanısıra Söke Ovası Sulama Birliği Başkanı Necdet Özekmekçi, Sivil Toplum kuruluşları temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Kocacami’deki cenaze namazını Söke Müftüsü Ahmet Yayla kıldırdı. Cenaze namazının ardından Söke Granta Mezarlığında toprağa verildi. Merhuma Allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.diler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.