AHMET POLAT: SÖKE ÇAYINI SEÇİM MALZEMESİ YAPACAKLAR

İsmail ERAVCI

Söke Çayı ile ilgili iddialar bitmezken, yeni bir iddia da MHP Söke Belediye Meclis üyesi Ahmet Polat’tan geldi. Ahmet Polat gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açıklamada, bu güne kadar sürekli Söke Çayı ile ilgili yapılanlara bakıldığında Söke Çayı’nın 2019 yılında yapılacak seçimlerde hem genel iktidarın hem de yerel iktidarın Söke Çayını seçim malzemesi yapacağını iddia etti.

Ahmet Polat Söke Çayı’nın önemli olduğunu belirterek, bu güne kadar uygulamada yapılan hataların sıkıntıyı artırdığını belirterek “Son zamanlarda Söke’nin gündeminde bulunan Söke deresinin (eşekli dere) ıslahı ile ilgili söylentiler ortada. Herkesten ayrı bir söylenti çıkıyor. Çok farklı yorumlar yapılıyor. Söke  Belediyesi Söke Çayı’nı yıkımdan sonra DSİ ye devredeceğini söylüyor. Devirden sonra ne olacak, ortada kesin bir şey yok. Benim edindiğim bilgilere göre Söke Çayı 2017 Ek yatırım programına dahil edilmeye çalışılıyor. Ama 2017 yılının son aylarına girmiş durumdayız. 2017 olmazsa 2018 Programına alınacak diye açıklamada yapacaklar yada Seçim malzemesi olup ertelenecek. Aslında hem yerel iktidarın hem de genel iktidarın planı Söke Çayını seçim malzemesi olarak kullanmak. Şu andaki gelişmeler Söke Çayı’nın seçim malzemesi olarak kullanılacağını gösteriyor. Söke toz altında kalmış, insanlar tozdan rahatsız olmuş veya Söke’nin otopark sorunu varmış, trafik sorunmuş umurlarında değil.

Aslında civar illerimizde siyasi irade ile bir çok isler yaptırıldığı ortada. Tarımsal Sulama projeleri hayata geçiriliyor, göletler barajlar yapılıyor. Sökenin bu konuyu kamuoyuna taşıyıp, tüm siyasi ve yerel güçlerini kullanılarak geciktirmeye imkan vermeden çözüm üretmesi gerekiyor. Bu konuda ciddi adımların atması gerekiyor. Çevre yolu düzenlemesinde sınıfta kalan AKP’li Aydın vekilleri ve Söke ilçe yöneticileri siyaset gözetmeksizin DSİ, Büyükşehir Belediyesi ve Söke Belediyesi birlikte hareket ederek  Söke’mize yakışan  bu eseri Söke’mizin hizmetine sunmalarını temenni ediyorum. ”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.