Son Dakika

• No Posts Found

TARIMA DAYALI HİBE DESTEKLERİ AÇIKLANDI

HABER MERKEZİ

Kocabaş: Başvuru süresi 11 Aralık 2017 tarihine kadardır kabul görülen projelerin fiziki olarak tamamlanma süresi 01 Ekim 2018 tarihine kadar olacaktır.

Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Koçabaş, Kırsal Kalkınmayı destekleme kapsamında tarıma dayalı hibe desteklemelerinin 13 Eylül 2017 tarihinde Resmi Gazetede açıklandığını belirterek, başvuru süresinin 11 Aralık 2017 tarihinde sona ereceğini söyledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Kocabaş “Geçtiğimiz günlerde Tarımsal Kalkınma ve Destekleme kurumunun açıklamış olduğu hibe desteği haricinde farklı bir hibe desteği olan 13 Eylül 2017 günü yayınlanan bu desteklemede kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim, tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, yeni teklonojilerin  üreticilerimiz tarafından kullanılması amaçlı bakanlıkça destekleme sağlanacaktır. Kadın ve genç girişimcilerin öncelikli olmak üzere gerçek ve tüzel kişilere ekonomik faaliyetlerine yönelik hibe ödemelerini kapsamaktadır. İlimizi kapsayan yatırım konular arasında tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni tesislerin yapımı, mevcut ve ya faal olmayan tesislerin geliştirilmesi, yenilenebilir enerji kaynakları kullanan seraların yapımı, hayvansal ve bitkisel orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, ham derinin işlenmesi konusunda en fazla 20 baş hayvan kesim kapasiteli mezbaha, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı ve bilişim sistemleri gibi konular yer almaktadır. Başvuru yapmak isteyen üreticilerimizin çiftçi kayıt sistemine ve a bakanlık tarafından oluşturulmuş diğer sistemlere kayıtlı olması, idari ve mali açıdan kamudan bağımsız olması gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin projelerinin %50’si destek yoluyla verilir diğer %50’si başvuru sahipleri tarafından temin edilmesi zorunlu ve proje bütçesi KDV hariç olarak hesaplanmaktadır. Projesi onaylanan üreticilerimize sadece inşaat işleri alım giderleri, makine, ekipman, malzeme alım giderleri üzerine destek sağlanacaktır. Başvuru süresi 11 Aralık 2017 tarihine kadardır kabul görülen projelerin fiziki olarak tamamlanma süresi 01 Ekim 2018 tarihine kadar olacaktır. Üreticilerimiz projelerini şimdiden tasarlayarak ve gerekli şartları oluşturarak geç kalmaması gerekmektedir. “dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.