Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE 5 BİN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ VAR

Adnan Menderes Üniversitesi Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç, Söke’de 2 bini Söke İşletme Fakültesi’nde olmak üzere toplamda 5 bin dolayında öğrenci olduğunu belirterek, hedeflerinin kısa sürede bu sayıyı 9 binlere yükseltmek olduğunu söyledi.

Gazeteniz Yeni Söke Muhabirine açıklamalarda bulunan Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof Dr. Fatma Neval Genç “Burada biliyorsunuz Söke İşletme Fakültesi’nin yanısıra 4 yıllık Sağlık Yüksekokulu, 2 yıllık Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulu ve yine iki yıllık Söke Meslek Yüksekokulu var. ADÜ olarak toplam 5 bin dolayında öğrencimiz var.”dedi.

Uzun vadede hedeflerinin 9 bin öğrenci olduğunu söyleyen Fatma Neval Genç”Hedefimiz İşletme Fakültesinin tüm bölümlerinin dolması ve tercin edilmesi. İkinci hedefimizde tüm mezunlarımızın istihdam edilmesi. İstihdam sağlayabilirsek ve buradaki işletmelere istihdam sağlayabilirsek, Söke ekonomisine katkıda bulunmuş olacağız. Bunun dışında işletme fakültemizin iş başvuru imkanları çok geniş. Bu hem kamu anlamında hem de özel sektör anlamında çok geniş bir alanda istihdam edilebiliyor. Bu anlamda tüm mezunlarımızın iş bulması hedeflerimiz arasında.”dedi

Sayısal olarakta en az sadece işletme fakültesinde 4500 ile 5 bin dalayında bir öğrenci hedeflerinin olduğunu söyleyen Neval Genç “Söke işletme Fakültesinde sınıflar 100’er kişilik oluyor. Diğer bölümlere göre yüzde sınıflar çok kalabalık oluyor. Bundan dolayı Söke İşletme Fakültesi öğrenci sayısını en fazla etkileyen bir fakülte. Sahip olduğu kontenjan ve bölümlerden dolayı önemli bir sayı.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.