Son Dakika

• No Posts Found

ENGELLİ RAMPASI HİZMETE GİRİYOR

 ismail eravcı

Söke Spor salonunda Temmuz ayında başlayan yenileme çalışmalarında sona gelinirken, artık engellilerde spor salonunda voleybol, basketbol ve salon sporlarını rahatlıkla izleyebilecekler. Rampanın yapılmasıyla engelliler büyük sıkıntıdan kurtulacak. Öte yandan tadilatta son aşamaya gelinirken önümüzdeki hafta yüklenici firmanın spor salonunu tamamlayıp teslim edeceği belirtildi.    

Bilindiği gibi 2016 yılı kasım ayındaki fırtınada Söke Spor Salonunun catısı uçmuş, oçak ayında çatı ihalesi yapılarak çatısı tamamlanmıştı. Daha sonra genel tadilat için ihale ediliş ve temmuz ayından yenileme çalışmasına başlanmıştı. Giriş kısmının zemini tamamen yenilenirken, spor salonunda üst kattaki seyirci tuvaletlerinin yanında alt katta sporcu odaları ile bu odalarda bulunan tuvalet ve duşlarda restore edildi.  Bunun yanında spor müsabakalarının yapıldığı bölümün salon zemini parkesi federasyon standartlarında yenildi. Tribün kısmında protokol ve oyuncu bekleme yerlerinde yeni düzenlemeler yapıldı. Aydınlatmanın güçlendirildiği kapalı spor salonunda doğalgaz bağlantıları ile ısınma sistemi kuruldu. Bunun yanında kapalı spor salonuna bir de elektrik kesintilerine karşı jenaretör sistemi kuruldu. Ayrıca salona yine federasyon standarlarına uygun yeni skorboard ve yeni basket potaları monte edilecek.
Tüm çalışmaların en geç 10 gün içinde tamamlanacağını ve kapalı spor salonunun yenilenmiş haliyle müsabakalara yeniden ev sahipliği yapacağı bilgisi verildi. Söke Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü A. Turan Günen, yenilme çalışmaları nedeniyle büyük katkı sağlayan Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’e teşekkür etti.

Söke Şehir Stadyumunun koltuklarının bugün gelmesini beklediklerini de söyleyen Turan Günen “Söke Şehir Stadyumunun zemini güzel oldu. Şimdi tribünlerdeki koltuklarda yenilenecek. Koltukların yarın (bugün) gelmesini bekliyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.