Son Dakika

• No Posts Found

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE DERDİMİZİ BİR TÜRLÜ ANLATAMADIK


İsmail ERAVCI

Söke’nin en fazla gelişen ve büyüyen mahallesi konumundaki Yenicami mahallesinde en büyük sıkıntılardan biri Söke’deki itfaiyenin 8 kat üzerindeki binalara müdahale edebilecek kapasite de olmaması olarak gösteriliyor. Söke Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük sorunun giderilmesi için konuyu her platformda gündeme getirmeye devam edeceğini söyledi.

Yenicami Mahalle Muhtarı Hüseyin Yörük Söke’de 10 kat ve üzeri binaların yapıldığı mahallelerin başında Yenicami Mahallesi’nin geldiğini belirterek “Vatandaşlar sürekli niye bu konu diyebilirler. Ama çok önemli bir konu. Çünkü 13-14 katlı binalar sürekli sayıları artıyor. 5-6 ay sonra Tariş’in taşınmasıyla bu alana yapılacak olan çok katlı binalarla birlikte çok katlı bina sayısı iyice artacak. Sorunun boyutu giderek artıyor. Olaya sadece yangın açısından da bakmamak gerekiyor. Olası bir durumda binanın dışardan tahliye edilmesi gerektiğinde 10 katın üzerinde yaşayan insanlar nasıl tahliye edilecek. Görünen o ki artık çok katlı binaların sayıları her geçen gün artacak.

Büyükşehir Belediyesinin dikkatini çekmek istiyoruz. İtfaiye araçlarının çok katlı binalara müdahale edebilecek donanıma getirilmesini istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi için bu çok zor bir iş değil. Geçmiş yıllarda çok katlı bina sayısı azdı. Şimdi fazlalaştı. Önümüzdeki yıllarda daha da artacak. Bunun bilinciyle hareket edilmesini istiyoruz. Bir an önce itfaiye ekiplerinin merdivenleri 13-14 katlı binalara müdahale edebilecek hale getirilmelidir. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye müdürlüğünü bu konuda gerek dilekçe, gerekse basın yoluyla uyarmaya devam edeceğiz. Olası bir doğal afette müdahale edilemediği için insanların zarar görmesini istemiyoruz.”dedi.

 

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.