Son Dakika

• No Posts Found

BUZAĞI VE SÜT DESTEKLERİ KAPSAMINDAN AYDIN’A 33 MİYON 848 BİN TL


İsmail ERAVCI 

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM Tarım Komisyonu Sözcüsü Mehmet Erdem, 2017 yılı hayvancılık desteklemeleri kapsamında Aydın genelindeki hayvan üreticilerine buzağı ve süt destek ödemeleri kapsamında 33 milyon 848 bin TL’nin bugünden itibaren ödenmeye başlayacağını söyledi.

Mehmet Erdem konuyla ilgili yaptığı açıklamada “2017 yılı Hayvancılık destekleme ödemeleri kapsamında, Aydın İlimizde;

Buzağı Desteklemesi 19 Milyon 655 bin TL. ve

Süt Desteği 14 Milyon 193 bin TL. olmak üzere toplam 33 milyon 848 bin TL ödeme yapılacaktır. Ödemeler 06 Ekim Cuma günü yani bugün saat 18.00’ den sonra üreticilerimizin hesaplarına aktarılacak olup, TC kimlik numaralarına göre gerçekleştirilecektir. Tüm Çiftçi ve üreticilerimize hayırlı, bereketli olsun.” Dedi

Tarım ve hayvancılık sektörünün sürdürülebilirliği için devlet desteklerinin önemli olduğunu söyleyen Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Kocabaş “Üreticilerimiz bugün saat 18.00’den T.C. kimlik numaralarına göre Ziraat Bankası ATM’lerine giderek hak edişlerini alacaklar. Hayvancılık önemli bir sektör. Mutlaka devlet desteğine ihtiyaç var. Verilen destekler devletin imkanları nispetinde yapılıyor. Desteklerin ödenmesi hayvan üreticilerimizi sevindirdi. Bir rahatlama sağlayacak.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.