Son Dakika

• No Posts Found

İSMET İNÖNÜ CADDE DÜZENLEME ÇALIŞMASI DÜN BAŞLADI

İsmail ERAVCI

Yaklaşık 20 gün sürecek çalışmalarda İsmet İnönü Caddesi Söke’nin prestij caddelerinden biri olacak ve Kolejler bölgesinde düzenleme yapılacak. Cadde bölünmüş yol olarak düzenlenirken, 18 metre genişliğinde olacak.

Söke’nin önemli güzergahlarından biri olan Söke Kuşadası yolu olarak da bilinen İsmet İnönü Caddesinde düzenleme çalışmaları dün başladı. Ekipler dün İsmet İnönü Caddesi üzerinde ölçüm çalışmalarına başlarken bugün birinci etapta yapılacak bölgede mevcut asfaltın sökümüne başlanacağı bilgisi verildi.

Dün ihaleyi alan yüklenici firma yetkilileri ve Aydın Büyükşehir Belediyesi sorumluları alan üzerinde incelemelerde bulundular. Aydın Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli,  Söke’nin  Kuşadası tarafından hem giriş hem çıkış için önemli bir trafik akışı sağlayan İsmet İnönü Caddesinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatları ile çalışmanın başladığını söyledi. Akkentli, Kolejler bölgesinden Jaletepe okulu önüne kadar yaklaşık 5 km lik bir alandan 100 Bin M2 sıcak asfalt çalışması yapılacağını söyledi.

İsmet İnönü Caddesi’nde geçtiğimiz günlerde alt yapının tamamlandığı bilgisi verilerek “İsmet İnönü Caddesinde trafik çok yoğun akıyor. Söke’nin önemli güzergahlarından biri. Kuşadası, Davutlar istikametine gidecek ve bu istikametten şehir merkezine gelecek araçlar bu yolu kullanıyor. Yoğun bir trafik akışı var. Yenikent Mahallesine gidecek araçlarda bu yolu kullanıyor. Bundan dolayı yolun önemi çok büyük. Söke’ye yakışan önemli bir prestij yolu olacak. “dediler.

KALDIRIM VE

BÖLÜNMÜŞ YOL

İsmet İnönü caddesinin Yenikent Mahallesinden sonraki kısmında kaldırım yok. Caddeye sağlı sollu 1,5 m. genişliğinde kaldırımlar yapılacak. Bu arada cadde Ağaçlı Kavşağından itibaren Söke Jaletepe binası önüne kadar bölünmüş cadde haline getirilecek. Gidiş geliş yolu ayrılmış olacak.

ETAPLAR HALİNDE

YAPILACAK

Söke İsmet İnönü Caddesinde trafik yoğunluğu dikkate alınarak etaplar halinde yapılacak. Birinci etap çalışma Jaletepe binası ile Güvenal Petrol önündeki kavşak arasında yapılacak. Bugün bu bölgede mevcut asfaltın sökülmesin başlayacak ve bir taraftan da kaldırım çalışmalarına başlanacak. Buraya sıcak asfalt dökülecek ve ardından ikinci etap çalışma başlayacak.

KOLEJLER BÖLGESİNE

ÖZEL DÜZENLEME

Bilindiği gibi Söke’de özel okulların yoğun olarak bulunduğu yer Ağaçlı kavşağı önündeki yer. Burada 5-6 tane kolej var. Bu kolejlere daha rahat ulaşım için araçların park edebileceği cepler yapılacak. Cadde ışıklandırılacak. Böylece öğrencilerin okullarına güvenli şekilde gelip gitmeleri sağlanacak. AYKOM, UKME ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından özel bir çalışma yapılacak. Bu arada caddenin dere üzerinde bulunan kısmı ilave büzlerle genişletilecek. Caddenin Söke’nin prestij yollarından biri olacağı belirtildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.