Son Dakika

• No Posts Found

AYDIN’DA TÜP BEBEK MERKEZİ HİZMETE AÇILDI


Milletvekili Mehmet Erdem: “Tüp bebek merkezi (ÜREMEYE YARDIMCI TEDAVİ MERKEZİ) Türkiye’de 2. basamak sağlık kurumları bünyesinde hizmet veren ilk merkez olma özelliği taşımaktadır”

Haber Merkezi

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Aydın Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizde hizmete açılacak olan ve ihale sürecindeki  Tüp bebek merkezi (ÜREMEYE YARDIMCI TEDAVİ MERKEZİ) için oldukça büyük önem arz eden “Genetik Hastalıklar Tanı merkezinin” ruhsatlandırma aşaması tamamlandığını belirterek, hasta kabullerine başladığını söyledi.

Mehmet Erdem konuyla ilgili yaptığı açıklamada “ İhtiyacın karşılanmasına yönelik takip ettiğimiz önemli bir Sağlık konusunun hizmete sunulduğunun müjdesini veriyorum.

Aydın Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizde hizmete açılacak olan ve ihale sürecindeki  Tüp bebek merkezi (ÜREMEYE YARDIMCI TEDAVİ MERKEZİ) için oldukça büyük önem arz eden “Genetik Hastalıklar Tanı merkezinin”ruhsatlandırma aşaması tamamlanmış olup, Aydın İl merkez ve ilçeleri ile çevre İllerden hasta kabulüne başlanmıştır.

Türkiye’de 2. basamak sağlık kurumları bünyesinde hizmet veren ilk merkez olma özelliği taşımaktadır. Yine Türkiye’de 2. basamak sağlık kurumları bünyesinde hizmet verecek ilk merkez  olma özelliği taşıyan Tüp bebek merkezi (ÜREMEYE YARDIMCI TEDAVİ MERKEZİ) ihalesi inşaat/tıbbi cihaz olmak üzere iki ayrı ihale şeklinde planlanmış olup, Tıbbi cihaz ihalesi 31 ekim 2017 tarihinde  gerçekleşecektir. İnşaat ihalesinin yaklaşık maliyet çalışmaları tamamlandıktan sonra ihale aşamaları ivedi biçimde gerçekleşecektir.

Aydın İlimizde tek olarak hizmet vermekte olan Perinatoloji (Riskli Gebelik) uzman hekiminin Aydın Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk hastanemizde göreve başlamasıyla riskli, erken doğum tehditi olan gebelerin gereksiz İl dışı sevkleri  azalmıştır.

Yine aynı Hastanemizde Erken doğum sebebiyle dünyaya erken gelen  bebeklere yönelik 5 kuvöz ile 1. Basamak ve 14 kuvöz ile 2. Basamak yenidoğan yoğun bakım hizmeti verilirken oldukça düşük doğum ağırlıklı 1500 gram altı veya 32. Gebelik haftasından önce doğan bebeklerin yoğun bakım ihtiyacına yönelik yeni hizmete açılan 7 kuvözlü 3. Basamak yenidoğan yoğun bakım ünitemiz Eylül ayından itibaren hasta kabulüne başlamıştır.

Tüm bu hizmetler ve yenileri eklenecek projelerle başta 800 yataklı Şehir Hastanemiz olmak üzere Aydınımız Sağlıkta marka şehir olma yolundadır. Tüm hastalarımıza acil şifalar diler, sağlıklı günler temennilerimizle saygılarımızı sunarız.”dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.