Son Dakika

• No Posts Found

ÖĞRENCİ YURDU YAPIM İHALESİ ERTELENİYOR

Yurtkur tarafından TOKİ’ye yaptırılacak olan Yüksek öğretim Öğrenci yurdunun yapım ihalesi sürekli ertelenmesi ilçe’de tepkiyle karşılanıyor. Yaklaşık 2 yıldır sürekli ertelenen yurdun yapım ihalesinin ne zaman yapılacağı ise henüz bilinmiyor.

2014 yılı içinde Söke’ye yaptığı ziyaretlerde yurdun yapım ihalesi ile ilgili sürekli çelişkili açıklamalarda bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç’tan sonra Aydın Milletvekili Mehmet Erdem’de  Söke’de yapılması planlanan öğrenci yurdu ihalesinin en geç şubat ayı içinde atılacağını söylemişti. Ancak şu ana kadar yurdun yapımıyla ilgili bir adamın atılmaması  Sökelileri endişelendiriyor. 2014 yılı içinde Söke’ye yaptığı ziyaretlerde öğrenci yurdunun yapılması ile ilgili değişik tarihler veren Ali Gültekin Kılınç, 2014 yılı mart ayında, Nisan ayında, Haziran adında, Ağustos ayında,Ekim ayında atılacak gibi tarihler vermişti. Ancak verdiği tarihlerin hiç birinde yurdun ihalesi yapılmadı. 2014 yılı son aylarında AK Parti İlçe yönetimini ziyaret eden Mehmet Erdem’de Söke Öğrenci yurdu yapım ihalesinin en geç Şubat ayı içinde temelinin atılacağı müjdesini vermişti.

Ancak şu ana kadar yurdun yapımıyla ilgili bir gelişmenin olmaması Sökelileri endişelendiriyor. Vatandaşlar “Her iki milletvekili’de yurdun ihalesi ile ilgili tarih verirken Yurtkur yetkilileri ile görüşerek söz verdiler. Milletvekilleri her gelişte tarih ertelediler. Önümüzdeki günlerde Söke’ye tekrar gelecekler. Yine tarih erteleyecekler. Milletvekilleri yurtkur yetkililerine, biz vatandaşa sizin görüşleriniz doğrultusunda söz veriyoruz. Bizi sürekli yalancı çıkarıyorsunuz, diye hesap sormuyorlar mı? Kuşadasında yurt yapıldı. Nazilli’de ise 8 tane yüksekokul öğrenci yurdu olduğu söyleniyor. Söke’ye ise bir tane dahi yurt yapılmıyor.”dediler

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.