Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE ROTARY KULÜBÜNDEN SAĞLIK İÇİN KERMES


İsmail ERAVCI

Söke Rotary Kulübü Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesine sağlık cihazı kazandırmak amacıyla kermes düzenledi. Kermeste yiyecek, giyecek, hediyelik eşyalar vatandaşlara satıldı ve elde edilen gelirle Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’ne sağlık cihazı alınacağı bilgisi verildi.

Söke Belediye Meydanında saat 13.00 ile 15.00 anasında süren kermese vatandaşlar ilgi gösterdiler. Söke Rotary Kulübü Başkanı Hülya Azbazdar, Rotary’nın önceliğinin sağlık ve eğitime katkı sağlamak olduğunu belirterek, bugüne kadar hem okullara hem de Söke Devlet Hastanesine önemli cihazlar kazandırdıklarını söyledi. Hülya Azbazdar bu sene daha çok sağlık konusunda Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesine 3 önemli cihaz kazandırmayı amaçladıklarını belirterek “Söke Devlet Hastanesinde eksikliğini gördüğümüz cihazlardan biri göz hastalıklarında yakından tarama cihazının olmaması. Bilindiği gibi Söke Devlet Hastanesinde göz taraması alın cihaza değdirilerek yapılıyor. Özellikle çocuklar bundan korkuyor. Bizde bu korkuyu ortadan kaldırmak için yakından göz ölçüm cihazı kazandıracağız. Yine kadın Doğum Polikliniğine bir adet ultrasyon cihazı hediye etmeyi düşünüyoruz.

Söke Devlet Hastanesi’ne bir başka kazandırmayı düşündüğümüz cihaz kalp krizini tespit etmeye yarayan bir cihaz. Şu anda Söke Devlet Hastanesinde böyle bir cihaz var. Ancak bu cihaz kalp krizinden 45 dakika sonra vatandaşın kalp krizi geçirdiğini tespit ediyor. Bizim alıp Söke Devlet Hastanesine bağışlamayı düşündüğümüz kalp krizi tespit cihazı 15 dakika sonra vatandaşın kalp krizi geçirdiğini tespit eden bir cihaz. Kalp krizinde saniyelerin önemli olduğu düşünüldüğünde yarım saatlik zaman dilimi çok uzun.

İşte biz bu kermesten ve gezilerden elde ettiğimiz gelirler ve Uluslararası Rotary Kulübü’nün katkıları ile bu cihazları Söke Devlet Hastanesine kazandıracağız. Hediyeleri Rotary Kulübü bayanları aldı. Burada tüm bayanlarımızın katkısı var ”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.