Son Dakika

• No Posts Found

ANKARA’DA YAŞAYAN AYDINLILAR TSM KORUSU KURDU

HABER MERKEZİ

Ankara’da yaşayan Aydınlıların oluşturduğu TRT ses sanatçılarından şef Sayın Suat YILDIRIM’ın yönetimindeki Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosu 15.10.2017 Pazar günü çalışmalarına başladığı bilgisi verildi. Çok sayıda Aydın’lının katıldığı Koro çalışmalarına Dernek Başkanı Sayın Halil APAYDIN ve yönetim ve denetim kurulu üyelerimiz katıldı.

Dernek Başkanı Sayın Halil APAYDIN koro çalışmasının açılışında yaptığı konuşmasında “2005 yılında hemşerimiz Sayın Özben (SEZGİN) ERKÖK’ün dernek bünyesinde kurduğu Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosunun aralıksız 12 yıldır çalışmalarına devam ediyor. Bu yıl çalışmalara TRT’nin Akşam Sefası müzik programının şefi Sayın Suat YILDIRIM’ın yönetiminde çalışılacak. Çalışmalarımız her hafta Pazar günleri dernek binasında yapılacak. Bu amaçla hemşerilerimize duyuru yapıldı. Katılımın daha da artacak. Türk Sanat Müziğine ilgi duyan herkesi bu çalışmalara katılmasını öneriyorum.  Çalışma sonunda Nisan veya Mayıs ayında Türk Sanat Müziği Konseri verecek. söyledi.

Halil APAYDIN’ın konuşmasının ardından çalışmalarına başlayan Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosu yaklaşık 2 saat çalışma yaptığı belirtildi. Türk Sanat Müziğinin sevilen şarkılarının seslendirilecek olduğu Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosu çalışmalarından Ankarada yaşayan aydınlılar memnun ayrıldı.

Aydınlılar Türk Sanat Müziği Korosu çalışmalarına her pazar saat 16:30-18:30 arasında dernek binasında yapılacakları, Koro daha sonra belirlenen ileri bir tarihte konser verecektir.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.