Son Dakika

• No Posts Found

SAVAŞ: EKK KREDİ LİMİTLERİ YÜKSELTİLDİ

AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Savaş Esnaf ve Sanatkar Kredisi ile KOBİ Kredileri konusunda bilgilendirmede bulunarak, işletme kredi limitlerinin 150 bin TL.’den 200 bin TL.ye yükseltildiğini belirterek, ekim ayında 10 bin 243 esnafa 441 milyon TL. kredi ödendiğini söyledi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, “Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın 17 Ekim tarihli AK Parti Grup konuşmasında yaptığı açıklamayla, TESKOMB ve Halk Bankası ile Hükümetimiz yeni bir adım atarak, Esnaf ve Sanatkarlarımızın kullanacağı işletme kredisi sınırı 150 bin TL’den 200 bin TL’ye çıkarılacaktır. Esnaflarımız, Sanatkarlarımız eğer bulunduğu iş yerini satın almak istiyorlarsa 500 bin TL’lik krediyi 10 yıl vadeyle de geri ödeyebileceklerdir.”dedi

Milletvekili Mustafa Savaş, “Esnaf ve Sanatkarlarımız iş yerlerinde ihtiyacı olan bir sıfır araç almak isterse yine 500 bin TL’lik krediyi 5 yıl vadeyle alabileceklerdir. Tabi bütün bunların faizi piyasa faiziyle değil, Hazine’nin desteklediği düşük oranlı faizle olacaktır. dedi.

Aydın Milletvekili Mustafa Savaş açıklamasının devamında, “Esnaf ve Sanatkarlarımıza il genelinde 18 şubesiyle Halk Bankası aracılığıyla 2017 yılı Ekim ayı itibariyle 10.243 esnafta 441 Milyon TL kredi kullandırıldı. Ayrıca bu yılın başında Koçarlı ilçemizde Halk Bankası şubesinin hizmet vermeye başladığını ve yakın zamanda Yenipazar ilçemizde de Halk Bankası şubesinin hizmete başlayacaktır.” diyerek yeni bir halk bankası şubesinin Aydın’da açılacağının da müjdesini verdi.

Savaş açıklamasına “Aydın’ımızın gelişme potansiyelinin harekete geçirilmesinde bu güne kadar Esnaf veSanatkarlarımızın katkısı çok olmuştur. Hükümetimiz Esnaf ve Sanatkarın gücüne güç katmaya devam ediyor. Bütün bu yenilikler esnafımıza hayırlı olsun. Bereketli ve bol kazançlı günler dilerim ”diyerek bitirdi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.