Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE- BAĞARASI-KOÇARLI YOLUNDA ÇALIŞMALAR 2018 YILI BAŞINDA BAŞLAYACAK


İsmail ERAVCI

Güney Ege Turizm Yolu olarak adlandırılan Söke –Bağarası- Koçarlı-Çakırbeyli-Çine yolunda ihaleyi alan firmaya yer tesliminin yapıldığını söyleyen AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, Aydın milletvekilleri Abdurrahman Öz’ün yolda çalışmaların 2018 yılı başında başlayacağı bilgisi verdiğini söyledi.

Fatih Gürer gazeteniz Yeni Söke’ye yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta sonu Aydın Milletvekilimiz Abdurrahman Öz Söke’ye gelmişti. Biz kendisinden Söke ile ilgili talep ve isteklerimizi, ilçenin sorunları ve ilçeye yapılacak yatırımların akıbetini sormuştuk. Bunlardan biri de Atilla Koç’un Kültür ve Turizm Bakanı olduğu dönemde başlayan yolun ne zaman başlayacağı idi. Bilindiği gibi Söke Merkez ile Menderes Köprüsü arasında kalan kısım o zaman genişletilmişti. Asıl sorunlu olan bölge Bağarası Koçarlı Çakırbeyli arasıydı. Bu proje büyük bir proje. Biz milletvekilimizden yolun genişletilmesinin ne zaman başlayacağını sormuştuk. Milletvekilimiz Ankara’ya döner dönmez bu konuda çalışmalara başladı ve gerekli bilgileri bize iletti.

Turizm yolu olarak bildiğimiz, Söke-Bağarası-Koçarlı-Çakırbeyli-Çine Yolu arasında kalan yolumuzun ihalesi daha önce yapılmıştı. Yolun müteahhide yer teslimi yapılmış olup şantiye kurulma aşamasındadır. 2018 yılı başında müteahhit çalışmalara başlayacaktır. Hayırlı olsun. Söke ile Koçarlı arasını düşündüğümüzde yolun çok dar ve virajlı olduğunu görüyoruz. Söke ile Koçarlı arası 35 km. Bu 35 km. yolu yaklaşık 45 dakikada gidiliyor. Yol dar ve virajlı olduğu için zorunlu kalmadıkça hiç kimse bu yolu kullanmıyor. Yolun yapılmasıyla büyük bir rahatlama meydana gelecek. Yol yaklaşık 20 km.ye düşeceği gibi virajlar kalkacağından ulaşımın süreside kısalacak. Vatandaşlar daha rahat ulaşım imkanına sahip olacaklar ”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.