Son Dakika

• No Posts Found

Çavdar Mahalle Muhtarı Yalçın Pak: “30 YILLIK ÖZLEMİMİZİ, ÖZLEM BAŞKAN BİTİRDİ

İsmail ERAVCI

Akkentli: Muhtarımız uzun süredir Çavdar Mersinbelen arasındaki yolun açılması konusunda talepleri vardı ve başkanımız 1 Kasımdan önce başlayacak sözü vermişti ve yol başladı.

Gerek Çavdar, gerek Mersinbelen gerekse bölgedeki yerleşim yerleri Çavdar Mersinbelen arasındaki Sarıçay bağlantılı yolun açılması için 30 yıldır taleplerini iletiyorlardı. Birkaç kez açılmasına teşebbüs edilse de yol bir türlü açılamamıştı. Muhtar Yalçın Pak, kendileri için en önemli hizmetin bu yolun açılması olduğunu bir çok kamuoyuna açıklamıştı.

Nihayet Çavdar Mersinbelen arasındaki Sarıçay bağlantının yolun açılmasına dün başlandı. Muhtar Yalçın, yolun açılmasının Çavdar için bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Yalçın Pak konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bu yolun projesi 1990’lı yıllarda yapıldı. Benden önceki muhtar arkadaşlarımız bir çok kez yolun açılması için Özel İdareye talepte bulundular. Yapımına başlandı. 100-150 metre çivarında yol çalışması oldu. Ama nasıl olduysa oldu yol çalışması yarıda kaldı. Engel olundu. Bir şekilde 2014 yılına kadar kaldı. Tüm girişimler boşa çıktı. 2014 yılında Büyükşehir olunduktan sonra biz yolun açılmasını Özlem Başkanımızdan talep ettik. 2016 yılında başlandı. İzinlerde bir aksaklık oldu. Bundan dolayı çalışmalara ara verildi. 2017 yılında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nunda gayretiyle Orman İşletme Müdürlüğü’nden tüm izinler alındı. Alt yapı hazırlandı. Şu anda yolumuz başladı. Öncelikle Özlem Başkana ve Büyükşehir’e teşekkür ediyorum. Bu yol bizim 30 yıllık özlemimiz. 30 yıldır projesi olan ama yapılamayan bir yol. Özlem başkan yaptı, özlemimizi bitirdi. Bu yolun önemi Çavdar Çine hattını, Çavdar Aydın hattını kısaltacak. Koçarlı ulaşımı kısalacak. Bunun yanında üretim yolu olarak kullanılacak. Yani çok yönlü bir yol.”dedi.

Aydın Büyükşehir Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli’de yaptığı açıklamada, Çavdar mahallesinde uzun süredir talep edilen bir yol olduğunu belirterek “Fakat bir türlü başlanılmayan bir yol. Tabi sadece Büyükşehir’in uhdesinde olan bir çalışma değildi bu. Su ve Oman Bakanlığı ve değişik kurumlardan izin alınarak yapılması gereken bir yoldu. Sayın Muhtarımız 2014 yılından bu yana yapılan toplantılarda bu yolun önemini vurgulamaştı. Bizde çalışmalara bu yönde yürüttük. Sayın Başkanımız en son yaptığımız toplantıda bu konunun Kasım ayı başına kadar çözülmesi talimatını vermişti. Bugün Ekim’in 30’u. Yolun açılma çalışmasına başlandı. Bölge halkı bakımından çok önemli bir yol. Bazı eleştirilere maruz kalınıyor, köylere yollar açılıyor diye. Burada da insanlar yaşıyor. Ama şehir içinde de bizim asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor.

Çavdar dağ köylerindeki merkez mahallelerden biri. Koçarlıya Çine’ye, Aydın’a geçiş noktası olan merkez bir mahalle. Bu yol yaklaşık 4 km. mesafede. Çok ciddi anlamda ulaşımı kısaltıyor. Vatandaşların Çine’ye, Koçarlı’ya, Karpuzlu’ya ve Aydın’a ulaşmalarında hem zaman hemde ekonomik açıdan kolaylık sağlıyor. Yol başkanımızın talimatları ile en kısa zalanda tamamlanacak. Yol açıldıktan sonra muhtarımızın yolun iyileştirilmesi konusunda talepleri olacaktır. Onlarda yapılacak. Muhtarımızın isteği doğrultusunda yola stabilize malzeme dökülüp ilerde asfaltlanması sağlanacaktır.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.