Son Dakika

• No Posts Found

“OSB MHP’NİN DAVASI DEĞİL TÜM SÖKE’NİN DAVASIDIR”

İsmail ERAVCI

Kenarda kalanlar yarın 2019 seçimlerinde de sandığa gitmeye hakları yoktur. Sandığa gidip Söke’nin geleceği ile ilgili hayalleri olanlar, bugün burada Söke’nin geleceği tartışılırken, kenarda kalma lüksünü gösteremezler. Gösterirlerse de sandığa gitme hakları olmayacaktır. Halkımız bunlara en iyi cevabı yeri ve zamanı geldiğinde verecektir.

MHP Söke İlçe Başkanı Veysel Öztürk dün saat 14.45 sıralarında gazeteniz Yeni Söke’yi ziyaretti. Söke’nin sorunları konuşulurken ağırlıklı konu yine OSB oldu. Veysel Öztürk, Söke OSB yönetiminde partilerinden üye bulunmadığını belirterek, AK Parti ve CHP’den 2’şer yönetim kurulu üyesinin bulunduğunu söyledi. Söke OSB’de yapılan yanlışların sorumlusunun sadece yönetim kurulu başkanı olmadığını belirten Veysel Öztürk, bundan yönetim kurulu üyelerinin de sorumlu olduğunu söyledi. Öztürk bu amaçla AK Parti ve CHP İlçe Başkanlarını ziyaret ettiğini söyledi.

OSB’NİN YÖNETİM

KURULU ÜYELERİ NEREDE?

Öztürk gazeteniz Yeni Söke’de yaptığı açıklamada “Bugün geldiğimiz son noktada yaklaşık 2 ay önce yapılan bizlerin yanlış bulduğu, Söke’nin geleceği ile ilgili işsizliğin çözümü, yapılan yatırımların yönlendirilmesidir.  Hatta eksik bulduğumuz konularda Söke kamuoyu ile bunu paylaşıp vatandaşların bilinçlenmesini, bizim söylediklerimizde yanlışlar varsa doğrusunun bize anlatılmasını amaçlamıştık. Şayet yanlış kabul ediliyorsa bu yanlışların düzeltilmesi bakımından beyanlarımız çalışmalarımız, geldiğimiz noktada gündemi daha fazla bununla meşgul etmek istemiyoruz.  Söke’de tek siyasi parti olmadığını belirtmek istiyorum.”dedi.

Bugüne kadar ısrarla  tüm beyanlarında OSB yönetim kurulu dediğini belirten Veysel Öztürk “Fakat benim bütün sorularıma OSB yönetim kurulu başkanı cevap verdi. Bu konuda hasbelkader mevcut bulunan 3 siyasi partinin ki MHP’nin OSB yönetim kurulunda üyesi yok. Yerel iktidar CHP’nin OSB’de 2, iktidar AK Partinin de 2 tane üyesi mevcut. OSB’de alınan bütün kararlar benim bildiğim kadarıyla salt çoğunlukla alınıyor. 5 yönetim kurulu üyesinden 3’ünün evet dediğinde konu geçiyor. Yönetim kurulu başkanı tek kişi. Bugüne kadar benim söylediğim alınan yanlış kararlarda söz gelimi yol yapımı kot uygulamalarının ısrarla yanlış yapıldığını savunuyoruz. Bu yanlış yapılan yerle ilgili yönetim kurulu çağırır bütün basın mensuplarını, davet ederlerse bizlerde oraya gideriz. Bizzat arazide bunu ilgili teknik personelle anlatırlar. Orada kamuoyu ikna olduğu takdirde bizler ikna olmasak da, önemli olan kamuoyunun beklentilerine cevap verilebilmesidir.  Bu durumunda bu konuyla ilgili ileri doğru açıklama yapmayacağımızı söylemiştik. Bunun aynısını tekrarlıyoruz. Bunun çözüme kavuşması lazım.”dedi.

SÖKE’NİN UFUKLARINI

DARALTACAK HAMLE

Söke OSB’ye yapılma ihtimali olan bir yatırımı Söke’den farklı bir ilçemize Çine’ye gitmesinin başka bir sıkıntı olduğunu belirten Öztürk, Söke OSB yönetimine çağrıda bulunarak “Bu yatırımın Çine OSB’ye gitmemesinde biz OSB yönetimi olarak ne kadar çaba sarf ettik. Burada kalma ihtimali nelerdi ya da kalmadıysa OSB yönetim kurulunun eksiği gediği var mıydı diye bir düşünsünler” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü “Biz sorduğumuz sorunun hiç birisi buradaki insanları rencide edecek , töhmet altında bırakacak insanların kişiliği ve erdemleri ile ilgili kafada bulanıklık oluşturacak ne bir kelime, ne bir cümle yada fikir içeriyor. Söke’nin geleceği ile ilgili işsizliğe çözüm bulma noktasında engel olabilecek ya da ufuklarını daraltabilecek bir hamle yapılıyor. Bunun vebalinin ne olduğunu ilgili yönetim kurulundan istedik.

İLÇE BAŞKANLARININ

GÖRÜŞÜ YOK MU?

Fakat olay öyle bir hale geldi ki geldiğimiz noktada bizler bu insanlara haksız yere itham etmediğimiz halde ve bizim yönetimde hiçbir arkadaşımız yok. Oysa AK Parti ilçe Başkanı, CHP İlçe Başkanı arkadaşlarımızın 2’şer tane yönetimde arkadaşları bulunuyor. Bu arkadaşlarla ilgili Söke’nin geleceği için yarın mikrofonları ele aldığımızda ne diyecekler. Bizler Söke’nin geleceğini aydınlatmaya çalışıyoruz. Yönetim kurulundaki 4 arkadaşımız 1500 kişilik yatırım başka tarafa giderken elleri neredeydi?. İlçe başkanları hiç yönetim kurulu arkadaşlarını arayıp sorup sorguladılar mı?

Bunlar 1500 kişilik yatırım başka tarafa giderken nasıl bir çaba sarf ettiler? Bu işi sadece yönetim kurulu başkanının omuzlarına bırakmak yerine, Söke’de doğan Söke’nin sahibi olan bu arkadaşlar ne kadar çaba sarf ettiler? “dedi

SÖKE’DE TEK SİYASİ

PARTİ MHP Mİ?

Sorgulanması gerekenin bu güne kadar Söke’de tek siyasi parti MHP’eymiş gibi bir durumun ortaya çıktığını belirterek “Bizler Söke’nin geleceği ile ilgili ideallerimiz, heveslerimiz ve beklentilerimiz doğrultusunda bir şeyler yapmaya çalışırken, iki ilçe başkanı arkadaşım bu davayı MHP’nin davasıymış gibi kenarda bıraktılar. Ama 2019’da halkımızın karşısına gelindiğinde Söke ve Söke’yle ilgili bir şeyler derken, ben inanıyorum ki seçmenimiz bunlara gerekli cevabı verecek. OSB sadece MHP’nin sorunu ya da problemi değildir. Bütün partilerin sorunu ve idealleri Söke’nin geleceği olmasıdır. Biz bunun peşindeyiz. Biz bunun içindir ki OSB’de yapılan yanlışların takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bugün davayı bizim partimizin davası haline bırakanlar yarın Söke ile ilgili davalarda gelecekte görülen ufuklarda beyan verirken, kaldırmadıkları ellerini, kaldırmadıkları yada kenarda bıraktıkları elleri nedeniyle halkın  karşısına çıktıklarında seçmenimiz en uygun cevabı verecektir. İlçe başkanları yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla bir araya gelip konuşsunlar. Bizler yanlışsak doğruyu lütfen  aktarsınlar. Yönetim kurulunda bulunan 4 arkadaş yönetim kurulu başkanı açıklama yaparken, bir siyasi parti liderine hakaret ederken, ilçe başkanına yalancı ve iftiracı derken ne yapıyordu. Bunlarda siyasi bir temsilci. Yarın aynı tavır kendilerine sergilendiğinde bu tavrı ne kadar hoş görebiliyorlarsa MHP ilçe başkanına yapılan bu olaya o özveri ve güvenle el kaldırırken aynı şekilde ellerini kaldırabilecekler mi?. Çünkü yönetim kurulu başkanı bizlerin bildiği gördüğü ananeler, gelenekler, görenekler ve yönetmeliklere göre bir açıklama yaparken mutlaka onları toplayıp icazet almıştır.”dedi.

YALAN VE İFTİRA TÜRK CEZA

KANUNUNA GÖRE SUÇ

Öztürk açıklamasını şöyle sürdürdü “Siyasi parti ilçe Başkanı ile ilgili yalancı ve iftiracı deyimi kullanacak. Mevcut Türk Ceza Kanununa göre bunlar suçken, suç duyurusunda bulunmak yerine sadece beyanla yetinecek ve bunlarda yönetim kurulu içinde yer alacak ve evet diyecekler. Evet demediyseler lütfen çıkıp ilçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri biz böyle bir işlem içinde yoktuk desinler. Evet dediyseler de evet biz elimizi kaldırdık MHP ilçe Başkanı yalancı ve iftiracı desinler. Kamuoyu da biz yalancı ve iftiracı isek adli mercilere müracaatını yapar, bizlerde gidip adli mercilerde hesabını veririz.”

2019’DA SANDIĞA

GİTMEYE HAKLARI YOK

Öztürk açıklamasını şöyle bitirdi “Ama bundan sonra hiçbir ilçe Başkanının, hiçbir siyasi partinin Söke’nin mevzuları ile ilgili kenarda kalma lüksleri yoktur. Kenarda kalanlar yarın 2019 seçimlerinde de sandığa gitmeye hakları yoktur. Sandığa gidip Söke’nin geleceği ile ilgili hayalleri olanlar, bugün burada Söke’nin geleceği tartışılırken, kenarda kalma lüksünü gösteremezler. Gösterirlerse de sandığa gitme hakları olmayacaktır. Halkımız bunlara en iyi cevabı yeri ve zamanı geldiğinde verecektir.

Ben bir kez daha söylüyorum bugün bu sessizlik yarın Söke’nin geleceği ile ilgili ipotekler yarattığında bizler bazı problemleri çözemez safhaya gelebiliriz. Biz istiyoruz ki daha fazla büyümeden bu işlerin çözümüne katkıda bulunalım. Biz bundan sonra söylem yerine diğer partilerinde varsa bizim yanlışlarımızı eleştirerek doğrusunu göstersinler. Yoksa hep birlikte aynı davaya sarılalım, Söke’nin geleceğine sahip çıkalım. Dava MHP davası değil Söke davasıdır. Buna da 3 siyasi partinin hepsi sahip çıkmakla mükelleftir. Çıkmayanlarda kenarda kabuğuna çekilsinler 2019 seçimleri için lütfen hazırlık yapmasınlar. “

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.