Son Dakika

• No Posts Found

MUŞLU ÖĞRENCİLER YARIN DOĞANBEY KÖYÜNÜ ZİYARET EDECEK


HABER MERKEZİ

İçişleri Bakanlığı tarafından İller arası kardeşlik köprüsünün kurulması amacıyla Muş ilinden 110 öğrenci bugün Kuşadasına gelirken, Muş’tan toplamda 600 öğrencinin Aydın’a geleceği bildirildi. Bugün Kuşadasına gelecek olan öğrenciler, yarın Doğanbey Köyüne gelerek eski Doğanbey Köyündeki tanıtım  merkezine ziyaret edecetler.

Aydın Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada “ İller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarı ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması hedeflenmektir.

İçişleri Bakanlığımızca hayata geçirilen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında, 16-22 EKİM 2017 tarihleri arasında Muş ve Tunceli İllerimizden İlk kafilede toplam; 400 öğrenci ve 24 öğretmen katılımcımız ilimizi ziyaret etmişlerdir.

Aydına gelen öğrencilerimizi denizle buluşturup, kentin tarihi ve turistik yerleri gezdirilerek kendi yaşıtlarıyla kaynaşmaları ve Efeler Diyarı Aydınımızdan mutlu bir şekilde ayrılmaları sağlanmıştır.

Söz konusu proje kapsamında, 03/04/05/06 KASIM 2017 tarihinde Muş İlimizden II. Kafilemiz 110 öğrenci ve 6 öğretmen ile birlikte gelecek olup, gelen katılımcılarımızı Valiliğimizce hazırlanan ve onaylanan gezi programı doğrultusunda, Aydınımızı tanıtmaya ve en iyi şekilde ağırlamaya devam edilecektir.

Projenin, 180 günlük eylem planlamasında Muş İlimizden 600 öğrencimizin daha İlimizi ziyaret etmesi beklenmektedir.Proje, Valiliğimiz İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.”denildi.

Muşlu öğrenciler yarın sabah zeytinyağı müzesini ziyaret ettikten sonda Milli Parkı gezecekler. Daha sonra Eski Doğanbey Köyünü ziyaret edip tanıtım müzesini gezecekler. Pazar günü ise Aydın merkezde olacaklar.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.