Son Dakika

• No Posts Found

KAYMAKAM HUZUREVİNİ ZİYARET ETTİ, YAŞLILARLA SATRANÇ VE TAVLA OYNADI

kaymakam, satranç,turnuvaKaymakam Kurtbeyoğlu: Turnuvaların dışında satrancı halkın her kesimine sevdirmeye yönelik faaliyetler de yürütüyoruz. . Hayata tutunma adına satranç önemli bir spor.

İsmail ERAVCI

 Söke’de satranca olan ilgi her geçen gün artıyor. Sürekli satranç kursları düzenlenirken satranç sporcu sayısı 200’e çıkarken  lisanslı satrançlı sayısı yaklaşık 800’ü bulduğu bilgisi verildi. Satrança Söke Hilmi Fırat Huzurevi yaşlıları da merak sardı ve bu kapsamda açılan kursla satranç öğreniyor.

Söke Kaymakamlığı himayesinde gerçekleşen “Her Yerde, Her Yaşta Satranç” projesi kapsamında, Söke Hilmi Fırat Huzur Evi’nde açılan satranç kursuna 20 yaşlının katıldığı bilgisi verildi. Kursa huzur evi yaşlıları satranç oynamayı öğrenmeye başladı. Huzur Evi sakinleri öğrendikleri satranç sayesinde heyecan yaşarken, keyifli zaman geçirmeye başladılar. . Söke Kaymakamlığı, Söke Halk Eğitim Müdürlüğü, Söke Hilmi Fırat Huzurevi Müdürlüğü ve Söke Remzi ZEYTİNOĞLU Gençlik ve Spor Kulübü arasında yapılan işbirliği ile Huzurevinde kalan yirmi sakinimize satranç antrenörü Pınar ÖNDER eğitmenliğinde satranç dersleri veriliyor,

Dün saat 11.00 sıralarında Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu beraberinde İlçe Emniyet Müdürü Yalçın Şipal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özden Karakuş Erdoğan ile Huzur Evi’ni ziyaret etti.  Burada huzur evi yaşlıları ile satranç ve tavla oynamayı da ihmal etmeyen Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, oldukça neşeli olduğu dikkat çekti. Bir ara muhabirimiz İsmail Eravcı’ya takılan Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu “Kaymakamın keyfi yerinde yaşlılarla tavla ve satranç oynuyor diye yazarsın “ dedi.

Satranç Federasyonu Söke Temsilcisi Levent Yıldız ve Halk Eğitim Müdürü’de etkinlikte hazır bulundu. Bu arada satranç sporcusu gençleri de “Her Yerde, Her Yaşta Satranç” projesi kapsamında yaşlılarla bir araya gelip, satranç oynadıkları görüldü.

Söke’de “Her Yerde, Her Yaşta Satranç” Projesi’nin kampanya şeklinde yürütüldüğüne dikkat çeken İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu; “Turnuvaların dışında satrancı halkın her kesimine sevdirmeye yönelik faaliyetler de yürütüyoruz. 20 huzur evi sakinimizin katılımıyla huzur evinde de bir kurs açıldı. Huzur evi sakinlerimizin satranç öğrenme isteği bizim için çok kıymetli. Huzur evindeki bu faaliyet “Her Yerde, Her Yaşta Satranç” cümlesinin tam ifadesi ve yeri denilebilir. Kursiyerlerimiz ve bu kursun gerçekleşmesinde emeği olan herkesi kutluyorum. Hayata tutunma adına satranç önemli bir spor. Satrançın ilçe geneline yayılmasında eğmeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.