Son Dakika

• No Posts Found

BAKAN, TİCARET BORSASINI ZİYARET ETMİŞ (MİŞ)

ismail eravcıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba geçtiğimiz Pazar günü Söke’ye geldi. Daire amirleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri tarafından Ziraat Teknik Lisesi olarak bilinen TAYEM’de karşılandı.

Bakan’ın TAYEM’e geliş saati 08.15 olarak açıklandı. Yaklaşık 10 ile 15 dakika gecikmeli olarak Bakan Sayın Fakıbaba TAYEM’de idi. Bakan TAYEM’de yaklaşık 1 saat gibi bir süre kaldı.

Zaman bir bakan ziyareti için alışılmışın dışında bir saatti. Çünkü 22 yıllık gazetecilik hayatımda ilk defa saat 08.00’da bir bakanı karşılamak için yola çıktım. Neyse asıl konu bu değil.

Bakan Fakıbaba TAYEM’deki toplantının ardından SİBAŞ’ı ziyaret etti, ardından Koçarlı’ya geçti.

Söke ziyareti bitmişti.

Asıl şaşkınlığı pazartesi ve Salı günü yaşadım. Bakan’ın ziyaretinde görevi başında olmayan arkadaşlar oturmuşlar bilgisayar başına Bakan’a özel bir program hazırlamışlar. Hazırladıkları bu program ile Bakan Sayın Fakıbaba’ya bazı kurumları ziyaret ettirmişler.

Bu ziyaret edilen kurumlardan biri Söke Ticaret Borsası’ymış. Bakan’a Ticaret Borsasında gömleklik kumaş hediye edilmiş, bu arada pamuğun geleceği konuşulmuş. Ardından Sazlı Mahallesindeki zeytinyağı işletmesini ziyaret etmiş.

Salı günü Söke Ticaret Borsası Genel Sekreteri Yalçın Ateş’i aradım.

-Aşk olsun Yalçın Bey. Bakan Pazar günü Borsa’yı ziyaret etmiş, diğer gazetelere haber verdin de bize niye haber vermedin diye sitemimi ilettim.

Önce ne diyeceğini şaşıran Yalçın Ateş;

-Bizde program 2-3 gün önceden belli olur. Biz bir kurumuz. Bakan bizi ziyaret edecek olsa mutlaka bildirirdim. Pazar günü bize Bakan gelmedi. Borsamız kapalıydı. Şeklinde cevap verdi.

Gerçi ben de Bakan Sayın Fakıbaba’nın Söke Ticaret Borsası’nı ziyaret etmediğini çok iyi biliyordum. Ama belki dedim kuş olup uçmuşlardır ve beni atlatmışlardır diye işimi sağlama alayım dedim.

Haberleri okuyunca mesleğimden utandım. Gazetecilik bu kadar ciddiyetten uzak olmamalı. Topluma olmayan bir şeyi olmuş gibi göstererek gazetecilik mesleğini ayaklar altına almaya hiç kimsenin hakkı yok.

Okuyucuyu hiç kimsenin aptal yerine koymaya hakkı yok….

Gazetecilik mesleğine leke sürmeye hiç kimsenin hakkı yok. Geç sosyal medyanın başına kes-kopyala –yapıştır yap. Üzerine bir de ismini koy, oh ne ala gazetecilik.

Üstelik en büyük gazeteci bunlar. Attılar mı maşaallah mangalda kül bırakmıyorlar.

Okuyucuya saygıları da yok.

Kim bunlar mı diyorsunuz…

Okuduysanız zaten biliyorsunuz

Okumadıysanız, boşverin,

Beyninizi bir yalanla daha meşgul etmediğiniz için kendinizi şanslı hissedin.

Yaptıkları yalan haberi düzeltecekler mi diye merak ediyorum ama inanın onu bile yapmayacaklarından adım gibi eminim…..

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.