Son Dakika

• No Posts Found

Yaşlı çınarlara ‘Tonca Mutluluk’ götürüyorlar

(İHA) – Aydın Gençlik Merkezi Gönül Elçileri, ‘Ton Tonca Mutluluk’ etkinliği kapsamında, yaşlıları evlerinde ziyaret ediyor.

Aydın Gençlik Merkezi’nin üniversite öğrencilerinden oluşan Gönül Elçileri, ‘İyilik Ağacı’ projesi kapsamında ‘Ton Tonca Mutluluk’ etkinliği içerisinde yaşlı çınarları evlerinde ziyaret ediyor. Her hafta yapılan ziyaretlerde öğrenciler yaşlılarla sohbet edip, herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığını soruyor. Gönül elçileri, ziyaretlerde ev işlerine de yardımcı oluyor. Yaşlı çınarlar yapılan ziyaretlerden oldukça mutlu olurken, gelecek haftaki ziyaret için gençlerden söz almayı unutmuyorlar.

Uçarlı çifti, ziyaretten oldukça memnun

Aydın Efeler ilçesi Kardeşköy Mahallesi’nde yaşayan 77 yaşındaki Rahime ve 85 yaşındaki Celil Uçarlı çiftini evlerinde ziyaret eden gönül elçileri, yaşlı çınarların gönlünü aldı. Rahime Uçarlı, her hafta yapılan ziyaretten oldukça memnun olduğunu belirtirken, öğrencileri kastederek “Bunların hepsi benim oğlum, kızım” diye konuştu. Celil Uçarlı ise öğrencilerin kendilerini her hafta ziyaret ettiğini, bundan dolayı çok memnun olduklarını ifade ederek, öğrencilerin evde ne yapılması gerekiyorsa kendilerine yardımcı olduklarını kaydetti.

84 yaşındaki Şehnaz Kambur’dan, öğrencilere öğüt

Kardeşköy Mahallesi’ndeki tek katlı evinde yalnız başına yaşayan 84 yaşındaki Şehnaz Kambur, gönül elçilerinin ziyaretinden memnun olduğunu ifade ederek, öğrencilerle sohbet etti. Kendi bahçesinde yetiştirdiği mandalinaları ağaçtan kendisi toplayan Kambur, mandalinaları evinde yenmesi şartı ile öğrencilere ikram etti. Öğrencilere öğütler vermeyi de ihmal etmeyen Kambur, “Çalışan herkesten memnun olurum. Çalışmazsanız bir şey yok. Annenizi babanızı rezil etmeyin. Tutumlu olun, parayı boşuna harcamayın. Allah size tatlı tatlı bir meslek versin, okuyun. Ben okumayayım, annem nasıl olsa para verir demeyin. Bu para neyle kazanılıyor” diye konuştu.

“Onlara yalnız olmadıklarını hissettiriyoruz”

Adnan Menderes Üniversitesi Fen Bilimleri Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi Türkan Nur Metin, bu ziyaretlerle yaşlılara manevi destekte bulunduklarını belirterek, “Topluma hizmet dersi adı altında topluma hizmet edebileceğimiz bir proje geliştirmemiz gerekiyordu. Gençlik merkezinin de bize katkıları ile daha büyük adımlar atmaya başladık. Her hafta yaşlılarımızı ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerde onların yapamadığı işlerde yardımcı oluyoruz. Onlara manevi bir destekte bulunup, yalnız olmadıklarını hissettirip, hem de aynı zamanda yapamadığı işlerde onlara yardım edip, fiziksel sorunlarını ortadan kaldırmaya çalışıyoruz” dedi.

“Yaşlılarımızın deneyimlerini gençlere aktarıyoruz”

Aydın Gençlik Merkezi Müdürü Fatih Yoğurtçu ise, ziyaretlerin her hafta düzenli olarak devam ettiğini ifade ederek, “Aydın Gençlik Merkezi ve Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi ‘Topluma Hizmet’ dersi kapsamında, yaşlılarımızın kendini yalnız hissetmemesi, yaşama bağlılıklarının arttırılması, ihtiyaçları olan sosyal ortamın oluşturulması ve gençlere deneyimlerini aktarabilmelerine olanak sağlamak amacıyla yapmış olduğumuz bir projedir. Her hafta yaşlılarımızı ziyaret ediyoruz. Onların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Öğrencilerimiz bu işi gönüllü olarak yapıyorlar” şeklinde konuştu.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.