Son Dakika

• No Posts Found

“AYDIN’IN STRATEJİK ÜRÜNÜ ENERJİ”


meryem Yavaşoğlu

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Vali Köşger bu hafta Koçarlı’yı ziyaret etti ve ilçede bir dizi incelemelerde bulundu. Vali Köşger Koçarlı’da yaptığı açıklamada, Aydın İli’nin stratejik ürünün enerji olduğunu söyledi.

Koçarlı’da Vali Köşger’i, Kaymakam Fırat Çelik, Belediye Başkanı Vekili Murat Erçetin, Sivil Toplum Örgütü Yöneticileri, Siyasi Parti Temsilcileri, kurum amirleri ve muhtarlar karşıladı. Koçarlı’da ilk olarak Koçarlı Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Köşger, Kaymakam Fırat Çelik’ten İlçe hakkında brifing aldı.

Koçarlı Kaymakamlığı ziyaretinde gazetecilere açıklamada bulunan Vali Köşger, “İlçe ziyaretlerimize tüm ilçelerimiz bitene kadar devam edeceğiz. Kronik çözümsüz hale gelmiş, toplumun tüm kesimlerini rahatsız edecek şekilde sorunu olan ilçemiz yok. Daha iyi olması için hep beraber gayret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ile ilçelerimizi tanıyoruz. İlçelerimizin öne çıkan yönlerini tespit etmeye çalışıyoruz. Bunları daha iyi hale getirmek, ilin ve ülke geneliyle entegre etmek için ve yaşanabilecek sıkıntılar öncesi ne tür t
edbirler almamız lazım ona bakıyoruz.

Aydın bir tarım şehri, her ilçemizin kendine has öne çıkan özellikleri var. Koçarlı’da da Aydın için geleneksel olan incir, zeytin ve pamuğa ilaveten çam fıstığı üretimi mevcut. Aydın’da yerin 2 bin metre altından yerin 2 bin metre üstüne kadar her santimetrekaresinde farklı bir ürün yetişiyor. Her bir üründe ekonomik değeri yüksek olan bir ürün. Yer altında madenlerimiz var ayrıca jeotermal çok önemli bir kaynak. Türkiye’de başka hiçbir vilayette bulunmayan, bu kadar yüksek ısıda jeotermal kaynağı Allah Aydın’a vermiş. Jeotermal kaynak petrol gibi bir şey. Stratejik ürünü ise enerji. Burada enerji potansiyeli var. Birbirinden farklı bir çok tarım ürünleri var. İklim çok uygun. Türkiye’de böyle bir yer yok, dünyada da çok nadir bir yer Aydın. Kaynakların bu kadar bol olduğu, iklim şartlarının bu kadar güzel olduğu, toprağın bu kadar verimli olduğu, her şeyin bir araya geldiği, dünyada başka hiçbir coğrafya yoktur” dedi.

Vali Köşger, Kaymakamlık ziyaretinin ardından İlçe Emniyet Amirliğini ziyaret etti. Daha sonra ilçe merkezinde bulunan tarihi Cihanoğlu Camii ve Koçarlı ilçesinin simgesi olan Cihanoğlu Kulesini ziyaret ederek buralar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Cihanoğlu Kulesinin ardından Koçarlı Kent Ormanı, İlçe Jandarma Komutanlığı, Koçarlı Belediyesi, İlçede bulunan bazı işletmelerde de incelemelerde bulunan Vali Köşger Koçarlı ziyaretini tamamladı..

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.