Son Dakika

• No Posts Found

KIZ ÇOCUKLARINI UYUŞTURUCUYA ALIŞTIRAN 6 ŞÜPHELİ YAKALANDI


İsmail ERAVCI

Söke İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği’nce Söke İlçe genelinde uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan ve küçük yaşta kız çocuklarını uyuşturucuya alıştırdıkları gerekçesiyle 6 şüphelinin yakalandığı bilgisi verildi.

Konuyla ilgili Söke Kaymakamlığından yapılan açıklamada “Söke İlçe Emniyet Müdürlüğümüze bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğimiz ilçemizde uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yaptıkları, küçük yaşta kız çocuklarını kandırarak uyuşturucuya alıştırdıkları, haksız kazanç elde ederek paralar kazanmaya çalışan bir grubun olduğu yönünde alınan istihbari bilgi ve duyumlar neticesinde adli makamlar ile koordine kurularak 6 şahıs hakkında soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturma kapsamında şahısların takibe alınarak, yaptıkları suça yönelik eylemler tek tek ortaya çıkartılarak soruşturma kapsamında İlçemiz Jandarma Komutanlığı ve Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile koordine kurularak şahıslardan; 63,98 gram metamfetamin uyuşturucu maddesi, 11 adet uyuşturucu hap, 32 gram esrar maddesi, 12,08 gram kakoin uyuşturucu maddesi, 2 adet hassas terazi, 3 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 18 adet mermi, yakalanmış ve uyuşturucu ticaretinden elde ettikleri değerlendirilen 1410 TL. paraya el konulmuştur.

C.K., F.Y., G.O., M.Ş. ve T.U. isimli şahıslar kaldıkları ikametler tespit edilerek 6 Kasım 2017 tarihinde yapılan eş zamanlı operasyonla yakalanmış, bu şahıslar ile beraber oldukları tespit edilen 3 adet kız çocuğu uyuşturucu batağından kurtarılarak ailelerine teslim edilmişlerdir. Uyuşturucu satan bu şahıslardan, uyuşturucu madde temin ettikleri tespit edilen 24 şahsa uyuşturucu madde kullanmak suçundan soruşturma başlatılmıştır.

C.K., F.Y., G.O., M.Ş. ve T.U. isimli şahıslar çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanmışlar ve Söke Cezaevine teslim edilmişlerdir. Soruşturma aşamasında önceden tutuklanan S.İ. isimli şahısla birlikte toplam 6 şahıs tutuklanmıştır.

Söke İlçesinde uyuşturucu ile mücadele kapsamında özverili çalışmalarımız sürdürülecek, gençlerimizi uyuşturucu batağına çekmeye çalışan zehir tacirlerine göz açtırmadan üzerlerine kararlılıkla gidilecekir.”denildi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.