Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE’DE 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMINA PROVAKASYON GİRİŞİMİ

SÖKE'DE 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA ETKİNLİKLERİİsmail ERAVCI

Söke’de dün 10 Kasım Atatürk’ü Anma törenleri sırasında provakasyon girişimi yaşandı. Dün saat 09.05’teki çelenk koyma töreninin hemen bitiminde Söke İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız alana çıkıp bağırmaya başladı.

Seyit Yıldız herkesin şaşkın bakışları arasında “Şu anda alanda iki tane fetöcü var” diye bağırmaya başlamasıyla birlikte Yıldız’a ilk müdahale Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun korumasından geldi ve Yıldız’ı alandan uzaklaştırmaya çalıştı. Bu arada Seyit Yıldız “Bomba var, bomba var, bir dakika abi bomba var” şeklinde bağırmaya devam etti. Bu arada alandaki diğer polisler de İlçe Tarım Müdürü Seyit Yıldız’a müdahale etti.

SÖKE'DE 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA ETKİNLİKLERİPolislerin Yıldız’ın ağzını kapatmasına rağmen “Halifeliği kaldırıyorsunuz, alın bunları yayınlayın” şeklinde bağırmaya devam etmesi alanda kargaşaya neden oldu. Burada aralarında Söke Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Ulvi Atmaca ve bazı vatandaşlar Seyit Yıldız’a tepki gösterdiler. Polis aracına bindirilen Seyit Yıldız hızla alandan uzaklaştırılarak gözaltına alındı. Bilindiği gibi 15 temmuz Darbe girişiminin ardından açığa alınan Söke İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, gözaltına alınmış, ardından mahkemeye çıkarılmış ve denetimli serbestlik kapsamında tutuklanmamıştı. 2016 Ekim ayında da görevine iade edilmişti.

Kaymakam olay sonrası yaptığı açıklamada “İnsanlar zaman zaman farklı şeyler söyleyebilir. Sıkıntı yok.”dedi

GÖREVDEN ALINDI

Olayın ardından saat 12.30 sıralarında Kaymakamlık Binasından çıktığı görülen Seyit Yıldız’ın babası Cavit Yıldız, oğlunun uzun süredir Söke Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezinde Pskikolog Bayram Yener tarafından tedavi edildiğini belirterek “Olaydan son derece üzgünüm. Oğlum dün (önceki gün) Söke İlçe Tarım Müdürlüğü görevinden alınarak Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü emrine tayini çıkmıştı.”dedi.

Öte yandan polis kaynaklarından edinilen bilgiye göre Seyit Yıldız’ın üzerinden bir miktar uyuşturucu çıktığı ve poliste susma hakkını kullanarak ifade vermediği öğrenildi. Gazeteniz Yeni Söke yayına hazırlandığı sırada Seyit Yıldız’ın savcılığa çıkarılması bekleniyordu—

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.