Son Dakika

• No Posts Found

ATATÜRK’Ü TÜRKÜLERLE ANDILAR

atatürk,türküİsmail ERAVCI

Söke Kaymakamlığı himayelerinde Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikler çerçevesinde THM konseri gerçekleştirdi. Konserde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türkü ve şarkılar seslendirildi.

Söke Cafer Efe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız Meslek Lisesi) salonunda gerçekleştirilen konseri Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Garnizon Komutanı Emin Kurtoğlu, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Özden Karakuş Erdoğan, Söke Vergi Dairesi Müdürü Süleyman Demir, Kadastro Birim Sorumlusu Ömer Ümit Gülmen’in de  aralarında bulunduğu çok sayıda davetli konsere büyük bir beğeni ile izledi.

İdris Uysal’ın şefliğini yaptığı Halk Eğitim Merkezi Gönüldağı Türk Halk Müziği Korosu Atatürk’ün sevdiği türkülerden oluşan repertuar hazırladı. Koro ve solo olarak bu şarkı ve türküler seslendirildi.

Koroda solist olarak Adnan Asil Gözcü, Ahmet Karakuyu, Ali İnce, Asuman Palaz, Bilge Eylem Polat, Esma Şahan, Gülperi Örnek, Meral Bozkurt, Mustafa Aygün, Münevver Örnek, Nükhet İnce, Nilgün Tunç, Nihat Gölcük, Özden Aydın, Rıza Avcı, Serap Ünal, Şemsettin Yanıkoğlu, Songül Yalçın, Selma Özbalcı, Sultan Ezgi Gümüş, Pakize Yanıkoğlu, Zeynep Akaltun, İsmail Doğrul, yer alan isimler oldu.

Sazlarda ise Hakan Ceylan (Bağlama), Adem Karagöz (Bağlama), Ali Özcan (Bağlama), Barış Güvenç (Bağlama), Berkay Özbay (Bağlama), Medet Yaşar (Kaval), Yalçın Avcı ( Ritim Saz), Mehmet Karlı (Ritim Saz) yer aldı. Yaklaşık 2 saat süren konserde sahnedeki performans profesyonel sanatçıları aratmadı.

Koroda yer alan Akçakaya Mahalle Muhtarı Nihat Gölcük önemli bir akşam yaşadıklarını belirterek “Atamızın sevdiği şarkıları seslendirirken hem hüzünlendik, hem neşelendik. Mükemmel bir akşamdı. Hem biz hem de konsere gelenler büyük keyif aldı. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü çok güzel bir anma töreni yaptık.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.