Son Dakika

• No Posts Found

SEYİT YILDIZ DENETİMLİ SERBEST

SÖKE'DE 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA ETKİNLİKLERİİsmail ERAVCI

Söke Cumhuriyet Meydanında düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma törenleri sırasında bir anda tören alanına fırlayıp “Şu anda iki tane fetöcü…”diye bağırdığı duyulan daha sonra önce Kaymakamlık Korumaları, daha sonra polislerin müdahalesiyle “Bomba var, bomba var…Bir dakika abi bomba var.” Diye bağırmaya devam eden Söke İlçe eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, cuma akşam saatlerinde çıkarıldığı mahkeme tarafından denetimli serbestlik şartıyla serbest bırakıldı.

2016 yılı 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin ardından FETÖ yapılanması içinde bulunduğu gerekçesiyle İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevi sırasında gözaltına alınmıştı. Gözaltı süresi sonunda mahkemeye çıkarılan Seyit Yıldız mahkemede tutuklanan, ancak denetimli serbestlik şartıyla cezaevine girmekten kurtulmuştu. Seyit Yıldız Ekim 2016 tarihinde de Söke İlçe Tarım Müdürlüğü görevine geri dönmüştü. Yıldız 10 Kasım’a kadar Söke İlçe Tarım Müdürlüğü görevini sürdürüyordu.

Seyit Yıldız’ın 9 Kasım 2017 tarihi itibariyle Söke İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevinden alınarak, Aydın’a tayini çıkmıştı. Seyit Yıldız’ın Cuma günü 10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenleri sırasında çıkardığı kargaşa sonrasında bu sefer memurluktan açığa alındığı gelen bilgiler arasında.

Öte yandan 10 Kasım törenlerinde yaşanan bu olay Söke’de büyük tepki görürken, Söke bir kez daha ülke gündemine Seyit Yıldız olayı ile oturdu.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.