Son Dakika

• No Posts Found

FATİH GÜRER: BÜYÜKŞEHİRİN SÖKE’YE SADECE YÜZDE 7 DEĞER VERDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

aydın büyükşehir,70 milyonİsmail ERAVCI

AK Parti Söke İlçe Başkanı Fatih Gürer, CHP’li Aydın Büyükşehir’in Söke’ye verdiği önem ve değeri yayınladığı reklamlar ortaya çıkardığını belirterek, yaptığını iddia ettiği yatırımların sadece yüzde 7’sinin Söke’ye yapıldığının ortaya çıktığını söyledi.

Fatih Gürer yaptığı açıklamada “CHP’li Büyükşehir Belediyesi dört yılda 1 milyar yatırım yaptığını iddia ediyor.. Bunu Söke’nin caddelerindeki bilbortlara astığı reklamlarla kamuoyuna bildirdi. Bu bilbortlarda Efeler’e 342 Milyon TL, Söke’ye   70 facebook_1510582618506Milyon TL. yatırım yaptığını ilan ediyor. Tüm Aydın genelinde iddia ettiği yatırımın yüzde 7’sini Söke’ye harcamış.. Söke’ye ver(me)diği değeri ortaya koymuş malumun ilanı.. Sökelide zamanı geldiğinde cevabı verecektir hiç kimsenin şüphesi olmasın..”dedi

Söke’nin cadde ve sokaklardaki bilbortlarda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun boy boy resimlerinin bulunduğunu söyleyen Fatih Gürer “Kendi ifadeleri ile Söke’ye verdikleri değer başka bir deyişle vermedikleri değer ortaya çıkmış durumda. Aydın’a toplamda 1 milyar TL. yatırım yaptıklarını ilan etmişler. Bu 1 milyar TL’lik yatırımdan Söke’ye düşen pay sadece 70 milyon TL. Yani buna yüzdeliğe vurursak sadece yüzde 7’ye tekabül ediyor. Yine kendi bilbort ilanlarında Efeler’e  342 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını ilan etmişler. Efeler’e 342 milyon TL, Söke’ye 70 milyon TL. Yani Efeler’e yaptıkları yatırımın sadece yüzde 20’sini Söke’ye yapmışlar. Biz sürekli dile getiriyoruz ve Aydın Büyükşehir Belediyesinin Söke’ye hizmet vermediğini söylüyoruz. Bilbortlardaki ilanlarla Aydın Büyükşehir Belediyesi bizleri doğruluyor. İlanları ile bizleri doğruladıkları için teşekkür ediyoruz.

Bu yardımlar neye göre pay edildi. Nüfusa göre mi yoksa çoğrafi konuma göre mi? Bu yatırılar nüfus kriteri baz alındıysa Efelerin nüfusu Söke’nin nüfusunun 5 katı değil. 5 Katı olsa Efeler’in nüfusu 581 olması gerekiyor. Çoğrafi konumu yani yüzölçümünü baz aldılarsa Söke Aydın ilinin yüzölçümü en büyük olan ilçesidir. Yatırımdan en büyük payı alması gerekir. Sökeli 2019 yılında yapılacak olan seçimlerde bunun cevabını verecektir. Bir kez daha söylüyorum, bilbortlardaki ilanlar Söke’ye verilmeyen değerin açık ilanıdır. Vatandaş bilbortlara baktığında bunu açıkça görebilir.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.