Son Dakika

• No Posts Found

ÇOK KİTABA İHTİYACIMIZ VAR

Neval Genç: Kütüphanemiz 20 bin kitap kapasiteli ve daha çok fazla kitaba ihtiyacımız var.

İsmail ERAVCI

Adnan Menderes Üniversitesi Söke İşletme Fakültesinde mutfak olarak kullanılan bölümün kütüphane haline getirilmesinden sonra vatandaşların kitap bağışlarının devam ettiği belirtilirken son olarak AK Parti Aydın Kadın Kolları İl Başkanlığı ve Söke Zirve dağcılık kitap bağışında bulunduğu belirtildi.

Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof Dr. Fatma Neval Genç yaptığı açıklamada “Söke İşletme Fakültesinde geçen yıl ilk mezunlarımızı vermemize rağmen eksikliğini çektiğimiz konulardan biri kütüphanemizin olmamasıydı. Söke İşletme Fakültesi Dekanlığına atanınca ilk iş olarak fakülteye bir kütüphane kazandırmak için çalışmalara başladık. Aşcılık Bölümünün Davutlar’a kaldırılmasıyla fakültede mutfak olarak kullanılan yere düzenleme yaparak çalışmaya başladık. Geçtiğimiz günlerde Söke Halk Kütüphanesi müdürümüz yaklaşık 200 kitap bağışında bulunmuştu. Kitap bağışlarımız devam ediyor. Son olarak Söke Zirve Dağcılık Kulübü yaklaşık 250 kitap bağışladı. Bunun yanında AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlığı’da 250 dolayında bir kitap bağışladı. Şu anda toplanan kitap sayısı 1200 civarında. Ancak bu yeterli değil. Kütüphanemizin kitap kapasite sayısı 20 bin. Şu anda daha yolun başındayız. Çok fazla kitaba ihtiyacımız var. Buradan Sökelilere  ve Türkiye genelindeki vatandaşlara çağrıda bulunuyorum. Henüz daha bağışlanan kitap sayısı çok az. Bir 19 bin tane daha kitaba ihtiyacımız var. Vatandaşların kitap bağışlarını bekliyoruz. Bize yardımcı olsunlar. Ellerinde okudukları kitaplar varsa bize bağışlasınlar. Çok fazla kitaba ihtiyacımız var.”dedi.

Söke İşletme Fakültesi’nde etkinliklerin devam ettiğini söyleyen Dekan Neval Genç “10 Kasım nedeniyle güzel bir etkinliğimiz oldu. Bunun yanında 1 TL’lik tekerlekli sandalye kampanyamız devam ediyor. Bir tane tekerlekli sandalye aldık. İkincisini almak için kampanyaya devam ediyoruz. Küçük bağışlarla insanları mutlu etmeye çalışıyoruz.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.