Son Dakika

• No Posts Found

EĞİTİMLERİNİ TAMAMLADILAR, BELGELERİNİ ALDILAR


İsmail ERAVCI 

Ülkemizde en önemli sorunların başında trafik geliyor. Trafik kurallarını ihlal etme sonucunda binlerce trafik kazası meydana gelirken, bu trafik kazalarında çok sayıda insan yaşamını kaybediyor. Milyarlarca lira ekonomik kayıplar meydana geliyor.

Bunların önüne geçmek amacıyla değişik eğitim programları uygulanıyor. Okullarda trafik kuralları eğitimleri veriliyor. Son zamanlarda öğrencileri bizzat bu işin içine katmak amacıyla okullarda okul geçit görevlileri oluşturuluyor. Bu sene okul geçit görevlisi eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin belgeleri önceki gün Sarıkemer Ortaokulunda yapıldı.

Okul geçit görevlisi belge dağıtım törenine Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gökhan Kurgan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Apaydın, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, Sarıkemer Mahalle Muhtarı Mehmet Dalma, Yeşilköy Mahalle Muhtarı Ahdettin Topan ve okul yöneticileri katıldılar.

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu belge dağıtım töreninde yaptığı açıklamada “Okul Geçit Görevlileri” eğitimini tamamlayan öğrencilerimize belgelerini dağıttık. İlçe Jandarma Komutanlığı trafik birimince yürütülen çalışma kapsamında eğitim alan öğrencilere kıyafetleri de dağıtıldı. Sarıkemer’de yapılan törene ev sahipliği yapan okullarımızın idareci ve öğretmenlerine, velilere, muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Projeyi hayata geçiren görevlilerimizi ve  öğrencilerimizi tebrik ediyorum.”dedi.

Projenin Sarıkemer Mahallesi’nde hayata geçirilmesinden son derece mutlu olduklarını söyleyen Söke Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk “Başta Kaymakamımız olmak üzere İlçe Jandarma Komutanımız Gökhan Kurgan ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Burada en büyük sıkıntı maden kamyonları. Maden kamyonları 24 saat aralıksız çalışıyor. Öğrencilerimiz okul bahçe dışına çıkarken tedirginlik yaşıyordu. Çocuklarımız eğitim alan arkadaşlarının gözetiminde daha güvenli olacaklar. Trafik eğitimi önemli. Hele küçük yaşlarda bu eğitim verilirse çok daha kalıcı olacaktır. Bu çocuklar büyüyecek yarın araç kullanmaya başlayacaklar ve bu öğrendiklerini trafikte uygulayacaklar.”dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.