Son Dakika

• No Posts Found

SÖKELİ YAVUZLAR AYKONUT’A HAYAT VERECEK

Muzaffer YAVAŞOĞLU

İsmail ERAVCI

 

Yaklaşık 20 yıldır Aydın’ın kanayan yarası haline gelen Aykonut sorunu bitiyor. Kooperatif ile Söke’nin önde gelen inşaat şirketlerinden Yavuzlar Grup ile yapılan sözleşme ile Aykonutları bölgesinin Aydın’ın cazibe merkezi haline geleceği belirtildi.

Aydın’daki Aykonut Kooperatifi ile Yavuzlar Grup arasında yapılan sözleşmenin imzalanması nedeniyle Cuma günü akşamı Aydın Anomen Otelde tanıtım yapıldı. Tanıtıma medya ilgisinin bir hayli fazla olması dikkat çekerken, projenin maliyetinin yaklaşık 500 milyon TL. olduğu açıklandı.

Tanıtım toplantısına Melih Yavuz, Kemal Yavuz, Tevfik Yavuz ve Uğur Yavuz kardeşlerin yanı sıra Aykonut Kooperatifi Başkan Rahmi Çoban ve yöneticileri de katıldı. Gecede öncelikle Yavuzlar Grup’un tanıtımı yapılırken, projenin tanıtımını Melih Yavuz yaptı.  Aykonut’un yaklaşık 20 yıldır Aydın’ın kanayan yarası durumuna geldiğini belirten Tevfik Yavuz, Aykonut ile bir sözleşme yaptıklarını belirterek “Aykonut, yalnızca o bölgede yaşayan yada o bölgeden geçen insanların değil, Aydın’da Aykonut kelimesini duyanların içini acıtıyordu. 20 yıldır yaşanan bu büyük mağduriyette kimi vatandaş evsiz, kimi vatandaş ise çok zor koşullarda yaşamak zorunda kalmıştı. 1997 yılından beri, hem hak sahibi yaklaşık 500 ailenin büyük mağduriyetler yaşadığı, hem de bulunduğu çevre için büyük bir problem haline gelmiş olan Aykonut sorununu şimdiki Aykonut yönetimi ile birlikte çözeceğiz”dedi.

Aykonut alanının Aydın’ın en işlek bulvarına sadece 100 metre mesafede olduğunu söyleyen Tevfik Yavuz “Burası kıymetli bir alan. Çöp birikintileri ve hurda arabalarla dolu görüntüsünden kurtularak artık Aydın’a yakışmayan halinden kurtulacak. Aydın’ın cazibe merkezi olacak. Şehrin merkezinde uyuşturucu ve alkol bağımlılarının mesken tuttuğu, viran bir alanda bulunan bu kıymetli alanı cazibe merkezi haline getireceğiz.”dedi.

Tevfik Yavuz 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 büyüklüğünde değişik daireler yapılacağını belirterek “Bu proje yaklaşık 1500 konutu kapsıyor. Ege Bölgesinin en büyük konut projesi. Yaklaşık 500 milyon TL. tutarında bir proje. Şu anda ortada bir proje yok. İlk 8 aylık dönemde projelendirme safhasını bitirmek istiyoruz. Daha sonra inşaata başlayacağız ve 36 ayın sonunda hak sahiplerini konutlarını teslim etmeye başlayacağız.”dedi.

Tevfik Yavuz, proje hazırlanmadığı için henüz konut fiyatları ile ilgili bilgi vermenin doğru olmadığını söyledi. Aykonut Yapı Kooperatifi Başkanı Rahmi Çoban, kooperatifin 100 dolayında üyesi olduğunu belirterek, bunların haklarının korunacağını söyledi. Rahmi Çoban Efeler Güzelhisar Mahallesi Torlak mevkiindeki Aykonut projesi ile ilgili 20 yıllık süreçle ilgili bilgiler verdi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.