Son Dakika

• No Posts Found

KEMALPAŞA MAHALLESİ KÜME EVLERİ SAKİNLERİ İLÇE İNSAN HAKLARI KURULUNA BAŞVURACAKLAR


İsmail ERAVCI

Söke Kemalpaşa Mahallesi Maden Ocağı mevkii küme evlerde yaşayan vatandaşların en büyük sıkıntıları yol ve kanalizasyon. Yollarının bozuk olduğunu söyleyen vatandaşlar, kanalizasyon olmadığı için kendi imkanları ile yaptıkları fosheptik çukurların sık sık dolduğunu ve çevreye koku ve pislik saçtığını söyledi.

Bölgede yaşayan İsmail Aras, Nimet Kaplan, Selami Kaplan, İbrahim Aras,, İsak Aras, Yüksel Aras, Mehmet Aras, Aslan Aras, Eyüp Aras, Muhammet Kaplan Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Söke Belediyesine dilekçe ile başvurup malzeme verilmesi durumunda işçiliği kendilerinin yapacakları taahhüdünde bulundular.

Küme evleri sahipleri ASKİ’ye verdikleri dilekçede “Söke Kemalpaşa Mahallesi Maden ocağı mevkiinde ikamet etmekteyiz. Mahalle sakinleri olarak mahallemizde foseptik çukurlarının çok çabuk dolmasından şikâyetçiyiz. Çünkü killi toprak olduğu için toprak emmiyor. Etrafa koku ve pislik saçıyor. Bu nedenle mahallemize küme evleri olarak ya kanalizasyon yapılmasını, yada büyük bir foseptik yapılmasını istiyoruz. Ayda bir foseptik çukuru doluyor. Araç yamaç olduğu için evlerimizin yanına çıkmıyor. İnşaat kamyonları çıktığı halde belediye araçları sürücüleri yukarı çıkmamak için bahaneler üretiyorlar.

Bize belediyenin parke taşı ve boru vermesi durumunda işçliğini kendimiz yaparak sorunun çözülmesine katkı yapacağız. Belediyenin çıkma parke taşı ve boru vermesi durumunda işçiliğini kendimizin yapacağını taahhüt ediyoruz.”dediler

Dilekçelerini henüz cevap alamadıklarını dile getiren İsmail Aras “Başta yolumuz olmak üzere,  belediyelerin yapması gereken alt yapı hizmetlerinden yararlanamıyor. Vatandaş olarak her türlü sorumluluğumuzu yerine getirmemize rağmen sonuç alamıyoruz. Yani belediyeden yeterli hizmeti alamıyoruz. Bundan dolayı Söke İlçe İnsan Hakları Kurulu’na başvuracağız. Yapılan insan haklarına aykırı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü biz hem ilçe hem de Büyükşehir Belediyesine karşı olan sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz ama belediyeler sorumluluğunu ve ödevlerini yerine getirmiyor. Bununda insan haklarına aykırı olduğunu düşünüyoruz.”dedi.

 

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.