Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE BELEDİYE MECLİSİ TOPLANIYOR


İsmail Eravcı

Söke Belediye Meclisi 2017 yılının son Belediye Meclis Toplantısını bugün gerçekleştiriyor. Saat 15.00’te toplanacak olan Söke Belediye Meclisinde gündemde 4 madde görüşülerek karara bağlanması bekleniyor.

Gündemin maddelerinden biri Söke Cumhuriyet Mahallesi’ni kapsayan 22,5 hektar alan üzerinde yapılacak olan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu planının bir sonraki meclis toplantısına ertelenmesi konusu olacak. Bunun yanında Savuca Mahallesinde yol yapımı için 582 metrekare alanın kamulaştırılması konusu olacak.

Gündemin bir başka konusu ise Söke Atatürk mahallesi ile Sazlı Mahallesi arasında kalan bölgede 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı değişikliği görüşülerek karara bağlanacak. Söke Belediye meclisinde tartışma yaratacak gündem maddelerinden biri ise 5393 Sayılı Belediyeler Kanununun 18. Maddesi m bendine istinaden Söke Belediyesi taşınmazlarının idaresi hakkında yönetmeliğin mecliste görüşülmesi olacak. Bu maddenin görüşülmesi sırasında muhalefet belediye meclis üyelerinin nasıl bir tutum sergileyeceği merakla bekleniyor.

Gündemde can sıkıcı konulardan birisi Söke Belediyesi tarafından Konak, Kemalpaşa, Çeltikçi, Cumhuriyet ve Yenicami Mahallesini kapsayan Söke Çayı ve Çevresini düzenleme revizyon planı. Şu ana kadar bölgede inşaat yasağı uygulanması nedeniyle vatandaşlar büyük bir mağduriyet yaşıyor.  Projenin bir türlü gerçekleştirilememesi sıkıntı yaratıyor.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.