Son Dakika

• No Posts Found

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU YÖRÜK ALİ EFE KÖPRÜSÜ’NÜ AÇTI

 

Çerçioğlu: Efemizin adını, ona türkü yakılan bu soğuk suların üzerine yaptığımız köprüyle yaşatıyoruz

Haber Merkezi

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Dalama Yörük Ali Efe Köprüsü, Başkan Özlem Çerçioğlu tarafından dün törenle açıldı. İlçe belediye başkanları, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu köprü girişinde alkışlarla karşılandı. Çerçioğlu, havanın soğuk olmasına rağmen törene yoğun ilgi gösteren Dalamalı kadınlarla birlikte oturdu.

ÇERÇİOĞLU: “YÖRÜK ALİ EFEMİZİN ADINI

YAŞATIYORUZ”

Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitleri minnetle andıklarını söyleyen Başkan Çerçioğlu “Yörük Ali Efemiz milli mücadelemizin parlayan yıldızlarından. Efelerimiz sayemizde bugün bir araya gelebiliyoruz. Onlara borcumuzu ödeyemeyiz. Onların adlarını yaşatmak bizlerin boynunun borcu” diye konuşarak “Efemizin adını, ona türkü yakılan bu soğuk suların üzerine yaptığımız köprüyle yaşatıyoruz” dedi.

ÇERÇİOĞLU: VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK

Aydın’a verdiği sözleri teker teker gerçekleştirdikleri söyleyen Başkan Çerçioğlu “2013 yılında sizlerle bir araya geldiğimizde buradaki köprünün dar olduğunu, eskidiğini, yenisini istediğinizi söylemiştiniz. Ne mutlu bize ki, köprümüzü bitirdik, kullanımınıza sunuyoruz” diye konuştu.  11.5 metre genişliğindeki köprünün 4 milyon liraya mal olduğunu söyleyen Çerçioğlu “Bu köprü bittiği zaman Menderes’in üzerinde bir gerdanlık gibi ışıl ışıl olacak demiştim, verdiğimiz sözü bir kez daha tuttuk. Akşamları köprümüz bir gerdanlık gibi parlayacak” diye konuştu.

EFELER’E 342 MİLYON YATIRIM

Aydın’ı Türkiye’nin parlayan yıldızı yapmak için var gücüyle çalıştığını söyleyen Çerçioğlu, bugüne kadar Efeler ilçesine 342 milyon TL yatırım yapıldığını, ilçe genelinde 1 milyon 192 bin 134 metrekare yol yapıldığını hatırlattı.

ASKİ’nin de Efeler ilçesinde toplam 180 bin 226 metre altyapı çalışması yaptığını söyleyen Çerçioğlu, 3 adet içme suyu kuyusunun ve 6 yeni içme suyu arıtma tesisinin vatandaşın hizmetine sunulduğunu söyledi.

ÇERÇİOĞLU’NDAN YAVUZ KÖYLÜLERE MÜJDE

“Yavuzköylülere bir müjde vermek istiyorum” diyen Özlem Çerçioğlu “o çok istediğiniz köprüye on gün sonra başlayacağız, bir ay içinde de bitireceğiz” diye konuştu.  Törene katılan vatandaşlar köprünün yenisini yaptırarak ulaşımı kolaylaştıran ve Dalama’ya yeni bir köprü kazandıran Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ettiler.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.