Son Dakika

• No Posts Found

OKUL ZİLİNDE SÖKESPOR MARŞI ÇALACAKMIŞ

İSMAİL ERAVCI

Mavi mavi kırmızı,

Sökemizin yıldızı,

Yeter ki şampiyon ol,

Al bizim canımızı,    

Dizeleriyle başlayan Sökespor marşı okulların ders saatlerine giriş ve çıkışlarda çalacakmış. İlk uygulama Sağlık Meslek Lisesi olarak bilinen Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başlamış. Artık geleceğin hemşire ve ebe adayları derslere “mavi mavi kırmızı, Sökemizin yıldızı” diyerek girecekler, çıkışta da “yeter ki şampiyon ol, al bizim canımızı” diyecekler.

İlk bakışta güzel bir uygulama değil mi?

Zararsız, hiç kimseyi rahatsız etmeyen bir uygulama.

Ancak biraz derine inince hiçte öyle görünmüyor.

Hatta son yıllardaki yanlış uygulamalar nedeniyle Sökespor’un Söke’deki futbolu bitirdiği şeklinde çok yaygın bir kanı var. Bu kanı giderek güçleniyor. Ama biz okul zillerinden mavi mavi kırmızı şarkısının çalınmasını istiyoruz

Sökespor son 3 yılda Bölgesel ligde mücadele ediyor. Her sezon öncesi şampiyonluk şarkıları söyleniyor. Ama nedense bir türlü o mutlu sona ulaşılamıyor.

Sökespor bu kafayla yönetilmeye devam ettiği sürece zaten şampiyonluğa ulaşması da mümkün görünmüyor. Nedeni şu; Sökespor şu anda Söke’yi kucaklamıyor ki.

Birlik ve beraberliğin olmadığı, yapıcı eleştirilerin bile muhalefet olarak görüldüğü, hatta Sökespor düşmanı ilan edildiği bir anlayışın hakim olduğu bir yönetim şekliyle şampiyonluk gelir mi?

Gelmez…

Gelmiyor zaten…

Gelir; Sezon başında şampiyonluk hayalleri kurarsınız, sezon sonunda hüsranla karşılaşırsınız….

Mavi mavi kırmızı,

Sökemizin yıldızı,

Yeter ki şampiyon ol,

Al bizim canımızı,

Sökeli hiçbir gencin forma giyemediği Sökespor’da okul zilleri Sökespor marşı çalacakmış..

Sökegücü, Söke Gençlikspor, Söke İdmanyurdu, Söke Gençler Birliği Spor kulüplerinde oynayan gençler Sökespor marşı ile derse girecek, Sökespor marşı ile dersten çıkacak…

Ama bu gençler Sökespor forması giyemeyecek. Onların yerine dışardan gelen sporcular forma giyecek. Sökeli gençler kapının dışında kalacak. Biz onlara Sökespor marşı ile Sökespor’u sevdireceğiz….

Sökegücü, Söke Gençlikspor, Söke İdmanyurdu, Söke Gençler Birliği Spor kulübü yöneticilerine soruldu mu? Biz okullarda Sökespor marşı çalacağız diye…

Söke’deki diğer kulüp yöneticilerinin bu durum karşısında dışlandıkları düşündüklerini tahmin ediyorum. Doğrusu onların yerinde olmak istemezdim. Çünkü sen 5 kuruş dahi menfaat sağlamadan Söke’de futbolun gelişmesi için gece gündüz çalışacaksın, diğer taraftan ilk 11’inde tek bir Sökelinin dahi oynatılmadığı, her sezon sonunda hayal kırıklığı yaratan bir Sökespor marşını okullarda zil sesi olarak çalacaksın…

İşin ilginç yanı aslında okullarda çalınması istenen şarkının orijinali İbrahim Tatlıses tarafından seslendirilen “Mavi Mavi” şarkısı. Sökespor marşı olarak dillendirilen aslında mavi mavi şarkısı. Vatandaş ta soruyor okullarda bu şarkıyı zil sesi olarak uyarlamanın gerekçesi ne?

Sökespor’u şampiyon yaparak 3’üncü, hatta süper lige çıkarmak mı yoksa diğer alt yapı kulüplerini küstürmek mi?

Zil sesiyle şampiyon olabilir miyiz.. Ne dersiniz… Yoksa Sökespor ekmiyor ki hasadı nasıl toplayacak mı diyorsunuz…

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.