Son Dakika

• No Posts Found

MUSTAFA SAVAŞ: İŞ KAZASI 200 GÜNLÜK GECİKMEYE NEDEN OLDU


İsmail ERAVCI 

AK Parti MKYK Üyesi Aydın Milletvekili Mustafa Savaş dün Söke’ye gelerek bazı incelemelerde bulundu. Saat 13.00 sıralarında İlçe yöneticileri tarafından karşılanan Milletvekili Mustafa Savaş’ın Davas İplik Fabrikasına ziyaret ettiği bilgisi verildi. Bu arada ayaküstü açıklamalarda bulunan Mustafa Savaş, Söke Tren Garı Restorasyon ve çevre düzenlemeleri sırasında meydana gelen iş kazasının yaklaşık 200 günlük bir gecikmeye neden olduğunu belirterek, restorasyonun 2018 Ağustos ayında bitirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Mustafa Savaş Söke’nin sorunlarının takipçisi olduklarını belirterek “Söke’de önemli projeler hayata geçiriyoruz. Bunlardan biri Söke Tren Garı Restorasyonu ve Çevre Düzenlemesi projesi. Bu projenin bitim tarihi olarak 31 Aralık 2017 tarihi olarak hedeflemiştik. Ancak yaşanan talihsiz iş kazası ve alanın sit alanı olması nedeniyle restorasyon çalışmaları yaklaşık 200 gün bir gecikmeye neden oldu. Bundan dolayı bitim tarihinde bir gecikme meydana geldi. T.C. İzmir DDY Bölge Müdürümüzle yaptığımız görüşmede restorasyonunun 2018 yılı Ağustos ayında tamamlanacağını söyledi.

KYK öğrenci yurdunun tesliminde bir sıkıntı oldu. Yurt binasının yapımını TOKİ üstlendi. TOKİ yurt binasını teslim alacak ve KYK’ya verecek. Yurdun açılmasını Kasım ayı olarak belirlemiştik. Ancak gecikme oldu. KYK Bölge Müdürümüze talimat verdik. Bir an önce yurdun açılmasını istedik. Müdürümüz 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının ikinci yarısında açılmasının iyi olacağını söyledi. Biz mümkünse daha erken açılmasını istedik. Yurt yakında hizmete girecek. “dedi.

Mustafa Savaş Güney Ege Turizm Yolu ile ilgili de bilgiler vererek “Bilindiği gibi Güney Ege Turizm ring yolu olarak bilinen Söke –Bağarası- Koçarlı- Karacasu yolunun Söke Koçarlı arasının ihalesi yapılmıştı. Yer teslimi yapıldı. Ocak ayı içinde ihaleyi alan firma şantiyesini kurarak çalışmalara başlayacak”dedi

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Gürer, milletvekili Mustafa Savaş’ın Söke’nin sorunlarına hakim olduğunu belirterek, projelerin bir an önce tamamlanacağını söyledi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.