Son Dakika

• No Posts Found

BAĞARASI- KİSİR ARASINDAKİ YOLUN GENİŞLETİLMESİNİ İSTİYORUZ


İsmail ERAVCI 

Söke’ye bağlı Karakaya Mahalle Muhtarı Hümmet Ali Yılmaz, Bağarası ile Kisir arasındaki yolun çok dar ve aynı zamanda keskin virajlarla dolu olduğunu belirterek, bu yolun acilen genişletilmesi gerektiğini söyledi.

Bağarası ile Kisir Mahalleleri arasında sık sık trafik kazalarının meydana geldiğini söyleyen Muhtar Hümmet Ali Yılmaz “Bunlardan biri geçtiğimiz hafta benim başıma geldi. Akçakaya ile Pamukçular arasında kamyonla trafik kazasına karıştım. Ölümden döndüm. 2 gün Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi yoğun bakımı ünitesinde kaldım. Hava yağışlıydı ve kamyon bir anda karşımızda belirdi. Yol çok dar olduğu için kaçamadım ve kamyonla çarpıştık. Bu benim başıma gelen kaza. Sürekli bu yolda kazalar meydana geliyor. Kazaların büyük bölümü yolun dar ve keskin virajlarla dolu olmasından kaynaklanıyor. Yolun kenarlarında elektrik direkleri de sürücüler için  zor durumda bırakıyor.

Bağarası Kisir arasındaki yol aynı zamanda 10’un üzerindeki mahalleninde yolu. Bu arada Kisir İlk ve Ortaokulu taşıma merkezi olduğu için Çalıköy’den Köprüalana, Kaygıllı’dan Pamukçulara kadar olan mahallelerin öğrencileri Kisir’e geliyor. Bundan dolayı yoğun bir trafik akışı var. Bunun yanında Kisir ve çevresi sera bölgesi olduğu içinde yolun trafik akışı yoğunluğu artırıyor. Yol mevcut haliyle ihtiyaca cevap vermiyor. Bunun için yolun acilen genişletilmesi gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi mahalleler arası bağlantı yollarını açıyor ve asfaltlıyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’ndan isteğimiz Bağarası Kisir arasındaki yolda genişletme çalışması yapmasıdır. Böylece trafik daha güvenli hale gelecek. Bağarası Kisir yolu sürücülerin korkulu rüyası olmak durumunda kalmayacak. 14 km.lik yolu yarım saatte gidiyoruz. Güvenli bir araç sürüşü için araçlara 4. Vites takamıyoruz. 10 dakikalık yolu yarım saatte gidiyoruz. Yolun genişletilmesi ve keskin virajların düzeltilmesiyle yol hem kısalacak hem de güvenli hale gelecek. Bu arada trafik kazaları nedeniyle oluşan maddi kayıplarında önüne geçilmiş olacak.”dedi

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.