Son Dakika

• No Posts Found

SOKAK KÖPEKLERİ ŞEHİR MERKEZİNE İNDİ


İsmail ERAVCI

Son günlerde sokak köpekleri Söke merkeze kadar inmiş durumdalar. İlçenin en işlek ve insanların en yoğun olduğu yerlerden biri olan Cumhuriyet Meydanı dün sokak köpeklerinin istilasına uğradı. Sokak köpeklerinin kendi aralarındaki it dalaşları ise vatandaşlara korkulu anlar yaşattı.

Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, son günlerde sokak köpeklerinin şehir merkezlerine kadar indiklerini belirterek “Bu sokak köpekleri yalnız başlarına dolaştıklarında çok fazla tehlikeli olmuyor. Ancak 8-10 köpek bir araya gelince tehlikeli oluyorlar. Topluluklar halinde dolaşıyorlar ve topluluklarının içine yabancı köpek almak istemiyorlar. Yabancı köpek gördüklerinde hemen saldırganlaşıyorlar. Bu durum vatandaşları tedirgin ediyor. Köpekler kendilerine saldırmayacak olsa bile korkuyorlar. Dün bunlardan biri Söke Cumhuriyet Meydanında yaşandı. 8-10 sokak köpeği Cumhuriyet Meydanında hırlamaları ile vatandaşları korku dolu anlar yaşattılar. Bu durumdan en fazla tedirgin olan ise kadınlar oldu. Cumhuriyet Meydanı kavşağında karşıdan karşıya geçmeye çalışan vatandaşlar köpeklerden korkularına zor anlar yaşadılar. Akan trafik arasından karşıdan karşıya geçmeye çalıştılar. “dediler.

Sokak köpeklerinin özellikle okul çıkışlarında öğrenciler içinde tehlikeli olduğunu söyleyen vatandaşlar “Uzun süredir sokak köpekleri sürüler halinde görünmüyordu. Tek başına dolaşan köpeklere rastlıyorduk. Ancak son zamanlarda sokak köpeklerinin gruplar halinde dolaştıklarına şahit oluyoruz. Akşam üzerleri okul çıkışlarından ve mesai saati bitimlerinde bu köpekler daha tehlikeli. Gündüz insanların en kalabalık olduğu yerlerde hırlayarak dolaşıyorlarsa akşamları durumun daha tehlikeli olduğu bilinmelidir. Sokak köpeklerine bir çare bulunmalıdır.”dediler

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.