Son Dakika

• No Posts Found

ATATÜRK MAHALLESİ’Nİ SİVRİSİNEKLER İSTİLA ETTİ


İsmail ERAVCI 

Son zamanlarda Atatürk Mahallesine sivrisineklerin adeta istila ettiğini söyleyen vatandaşlar, yazın dahi görülmeyen sivrisinek yoğunluğunun Kasım ve Aralık aylarında görüldüğünü dile getirdiler. Mahalle sakinleri sivrisinek yoğunluğunun sürekli artmasından rahatsız olduklarını dile getirdiler.

Konuyla ilgili şikayetlerini dile getiren vatandaşlar “Sivrisinekler yazın insanları rahatsız eder diye bir kanı var. Ancak bu durum tersine döndü. Yazın gördüğümüz sivrisinek yoğunluğundan daha fazlasını görüyoruz. Sivrisinekler yaşamımızı adeta zehir etti. Evde işi gücü bıraktık, sivrisinek avlıyoruz. Üstelik bu sivrisinekler yazın gördüğümüz sivrisineklerden daha büyükler. Evlerin içi sıcak olduğundan barınma yeri olarak odaları seçiyorlar. Yemek yerken, otururken, yatarken artık daimi misafirlerimiz sivrisinekler oldu. Bizi rahat bırakmıyorlar.  Söke Belediyesinin sivrisinekle mücadelesine doğrusu hayran aldık. Çünkü sivrisineklerle o kadar iyi mücadele etmişler ki kışın ortasında mahalleye sivrisinekler istila etti. Yazın bile sivrisinekler bu kadar rahatsız etmemişti. Yıllardır ilk defa böyle bir durumda karşılaşıyoruz. Sivrisinekler yazın açık alanda da yaşıyordu. Kışın havalar soğuduğu için daha sıcak olan odaları tercih ediyorlar.

Başta Atatürk Mahallesi olmak üzere bazı mahalleler sivrisinek istilası altında. Söke Belediyesi sivrisineklerle mücadele yerine herhalde soğukların biraz daha artmasıyla sivrisineklerin kendiliğinden yok olma yöntemini benimsemiş. Çünkü hiçbir mücadele şekli görünmüyor. Vatandaşlar sivrisineklerle kendileri mücadele etmek durumunda kalıyor. Aralık ayında da sivrisinek mi olur demeyin. Yaz mevsiminden daha kötü oluyor. Üstelik insana daha fazla rahatsız ediyor. Söke Belediyesinin bu duruma çözüm bulmasını istiyoruz. Bu konuda pek çok vatandaş rahatsız. Yıllardır ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyoruz.”dediler

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.