Son Dakika

• No Posts Found

TOZLANAN RAFLARDA KİTAP DURMASIN

Fatih Akbaba:

Söke halkını okumaya davet etmek ve kitap okumanın dikkatini çekmek amacıyla kitapları sokağa indireceğiz.

İsmail ERAVCI

Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi Söke’de kültürel etkinliklerin merkezi olmaya başladı. Son aylarda Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nun da etkinliklere destek vermesiyle Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesinde haftada bir değişik kültürel etkinlikler düzenlenirken, Kütüphane Müdürü Fatih Akbaba düzenlediği etkinliklerle dikkat çekiyor.

Söke İşletme Fakültesi’ne kurulan Kütüphaneye 250 kitap bağışında bulunan Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi Müdürü Fatih Akbaba farklı projeleri imza atmaya devam ediyor. Yazın Söke Atatürk Parkına kurulan kitaplıktan sonra geçtiğimiz günlerde de Söke Garnizon Komutanlığına kurulan kütüphaneyi kitap desteğinde bulundu. Projelerle ilgili gazeteniz Yeni Söke’ye açıklamalarda bulunan Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi Müdürü Fatih Akbaba açıklamasında “Söke Garnizon Komutanımız Topçu Albay Emin Kurtoğlu ve Garnizon Komutan yardımcımız Personel Albay Hasan İhsan Kızgın Çelik Garnizon Komutanlığına bir kütüphane kurmak istediklerini söylediler. Bunun üzerine Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi olarak kütüphanenin düzenlenme işini üzerimize aldık. Kütüphaneyi düzenledikten sonra kitap desteğinde bulunduk. Şu anda Garnizon Komutanlığımızdaki kütüphane işler hale geldi ve buradaki askerlerimiz bu kütüphaneden yararlanıyor.”dedi.

KENTİN İŞLEK

YERLERİNE KİTAPLIK

İlçede okumayı yaygınlaştırmak için ilçenin en işlek yerlerine kitaplık oluşturma çalışmalarının devam ettiğini belirten Fatih Akbaba “Bu fikrin işlerliğini görmek amacıyla Söke Atatürk Parkı’na koyduğumuz kitaplığa bir yılı aşkın bir süre takip ettik. Bu amaçla gençlerin en fazla gittiği yerlerden biri Atatürk Parkı. Atatürk Parkı kafeterya bölümünde bir kitaplığın büyük ilgi gördüğünü gözlemledik.  Söke halkının boş zamanlarında okumaya davet etmeyi amaçladık. Bu kitaplar sürekli değiştiriliyor. Buradan kitap alanlar sürekli farklı kitapları okuyorlar.”dedi

KİTAP BAĞIŞI BEKLİYORUZ

Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi olarak kendilerinin çeşitli kütüphanelere kitap desteklerinin sürdüğünü belirten Fatih Akbaba “Bu kapsamda bir kampanya başlattık. Söke Halkını okumaya davet etmek ve kitap okumanın dikkatini çekmek amacıyla tozlanan raflarda kitap durmasın anlayışı ile kitapları sokağa indireceğiz. Söke’nin kahvehanelerinde kitaplıklar oluşturmak için çalışma başlatacağız. Bu çalışma için bir alan taraması yapacağız ve uygun kahvehanelere kitaplıklar koyacağız. Tabi bütün bunlar için Sökelilerin desteğine ihtiyacımız var. Söke halkından bağış yapacakları kitapları kabul edeceğiz. Kısacası Sökelilerin kitap bağışlarını bekliyoruz.” Dedi.

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.