Son Dakika

• No Posts Found

SÖKE HİLMİ FIRAT ANADOLU LİSESİ FUTSAL TAKIMI TEKİRDAĞ’A GİDİYOR


Kaymakam Kurtbeyoğlu: Okullarda spor, resim, müzik gibi hobilerle uğraşan öğrenciler derslerinde daha başarılı oluyor. Onun için anne ve babalardan öğrencilerine dersleri dışında hobilere yönlendirmelerini istiyorum.

İsmail ERAVCI

Aydın’ da yapılan ve 70 okulun katıldığı Aydın Futsal Şampiyonasında dereceye giren Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi Futsal takımı dün Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi Müdürü Erol Barut, Beden Eğitimi öğretmeni Yılmaz Baz ve takım kaptanları Erdal Yağız Kılıç ve Şerif Ali Türkbey Hasırcıoğlu saat 09.30’da Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu’nu ziyaret ettiler.

Okul Müdürü Erol Barut Aydın’da yapılan müsabakalara 70 okulun katıldığını belirterek “Şampiyonluğu kıl payı kaçırdık. Ancak turnuvada 3. olarak Söke ve Aydın’ı temsil etme hakkı kazandık. 28 Aralık’ta Tekirdağ’da yapılacak bölge şampiyonasına katılacağız. 12 takım 3 grupta mücadele edecek. Burada ilk üçe giren takımlar Türkiye Şampiyonasına katılacak. Bizim hedefimiz Türkiye Şampiyonasına katılmak.”dedi

Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu Aydın’ı temsil edecek olan Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi futsal takımını kutlayıp “Ben sizlerin Tekirdağ’da da başarılı sonuçlar alacağınıza inanıyorum. İlkokul ve ortaokullarda sporda başarı olurken liselerde bu başarı düşüyor. Okullara baktığımızda spor, resim, müzik gibi hobileri olan öğrencilerin daha başarılı olduğunu görüyoruz. Öğrencilerimiz hobi yaparken sosyalleşme ve sağlıklarını da koruyor. Onun için anne ve babalardan öğrencilerine dersleri dışında hobilere yönlendirmelerini istiyorum. Kazanmak önemli ama mücadele etmek hepsinden önemli. Sporda yüzde 100  kazanmak diye bir şey yok. Çalışan, mücadele eden kazanır. Başarı ve centilmenlik önemli. Aslında centilmenlik çok geniş bir kavram. Kedinize, rakip takıma, seyirciye ve topluma saygılı olmayı içerir. Ben size başarılar diliyorum.

İlgili haberler

Yorum yaz

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.