Son Dakika

• No Posts Found

KÖPRÜALAN MAHALLESİ’NDE 40 KM. ZEYTİNLİK YOLU BAKIMDAN GEÇİRİLDİ


İsmail ERAVCI

Söke’ye bağlı Köprüalan Mahallesi’nde zeytinde hasat sezonu nedeniyle mahallede bulunan yaklaşık 40 km. zeytinlik yolu bakımdan geçirildiği belirtilirken, yol çalışmalarının dün sona erdiği belirtildi.

Köprüalan Mahalle Muhtarı ve aynı zamanda Muhtarlar Derneği Başkanı olan Mustafa Öztürk “Yaklaşık 6 yıldır Söke’de zeytinlik arazilere yol açma çalışması yapılıyor. 2014 yılından önce Özel İdare Genel Sekreterliği ve arazi sahiplerinin katkıları ile zeytinlik yolları açıldı. 2014 sonrasında ise Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından zeytinlik yol ağı devam etti. Kırsal mahallelerdeki zeytinliklere yollar Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından açıldı. Köprüalan Mahallesi düz bir araziye sahip. Bugün itibariyle Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Köprüalan Mahallesine yaklaşık 40 km. zeytinlik yolu açılmıştı. Bu 40 km. zeytinlik yolu bakıma alındı. Grayder ile yollar düzeltildi. Şu anda zeytinlik yollarından rahatlıkla otomobil gidebilecek duruma geldi. Bu sadece Köprüalan Mahallesi için geçerli değil, diğer mahalleler içinde geçerli. Kaygıllı, Demirçay, Çavdar, Bayırdamı, Aslanyaylası, Güneyyaka, Güzeltepe, Kisir, Kararakaya, Yeşilköy, Nalbantlar, Avşar, Serçin gibi mahallelerde artık zeytinliklere araçlarla gelip gidiyoruz. Bu durum aynı zamanda zamandan da tasarruf sağlıyor. Yaya olarak bir saatte gidilen zeytinliği şimdi 10 dakikada gidebiliyoruz. Böylece yaklaşık 1,5 saat yolculuktan tasarruf sağlamış oluyoruz.

Üreticiler rahatlıkla zeytinlik yollarını kullanabilecek duruma geldi. Sorunsuz şekilde zeytinliklere gidip gelinebilecek. Hasat edilen zeytin sorunsuz şekilde taşınabilecek. Bölgede organik üretim yapılıyor. Bunun için öncelikle günlük taşıma önemli. Ben Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nu zeytin üreticileri adına teşekkür ediyorum.”dedi.

 

İlgili haberler

Yorum yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yenisöke Gazetesi © 2015 | Her hakkı saklıdır.
Bu sitede yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Şafak Ofset Mat. Gaz. LTD ŞTİ'ye aittir.
İçerik hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kullanılamaz.